Hlavní obsah
Unikátní rodinný pokoj v porodnici Vítkovické nemocnice poskytuje zázemí pro celou rodinu. Foto: Barbora Žembová

Zázemí pro celou rodinu nabízí ve Vítkovické nemocnici nový rodinný pokoj na šestinedělí

Jako jediný svého druhu v Ostravě poskytuje nový rodinný pokoj porodnice Vítkovické nemocnice zázemí pro celou rodinu. Díky zdařilé rekonstrukci může čerstvá maminka trávit první společné chvíle s novorozencem jak s tatínkem, tak i starším sourozencem miminka.

Unikátní rodinný pokoj v porodnici Vítkovické nemocnice poskytuje zázemí pro celou rodinu. Foto: Barbora Žembová
Zázemí pro celou rodinu nabízí ve Vítkovické nemocnici nový rodinný pokoj na šestinedělí

Slunný, prostorný nadstandardní pokoj může navíc rodině sloužit přes den ke hraní a společnému trávení času. Porodnice vyhověla přání maminek a myslela na ně při rekonstrukci oddělení šestinedělí.

„Vybavení pokoje jsme přizpůsobili k účelu rodinného pobytu, a to na základě dotazů maminek, které kojily starší dítě a chtěly s ním být hospitalizovány, nebo šlo o alternativní maminky a nepocházely z Ostravy. Rodinný pokoj má dvě lůžka, sociální zařízení, přebalovací pult, obývací stěnu, TV, rádio, lednici, mikrovlnou troubu a skládací postýlku pro dítě do tří let,“ popisuje Mgr. Daniela Drgová, staniční sestra porodnicko-gynekologického oddělení Vítkovické nemocnice.

Pro účely celodenních návštěv mají nadstandardní pokoje rozšířené návštěvní hodiny od 9 do 21 hodin. „Starší dítě s tatínkem docházejí za maminkou na návštěvy, hrají si tam a jsou spolu celý den. Pokoj je totiž velký a slunný,“ pochvaluje si Mgr. Daniela Drgová.

Pokud není volný rodinný pokoj, nabízí porodnice zrekonstruované, nadstandardní jednolůžkové pokoje s možností přistýlky. „O všech pět nadstandardních pokojů je velký zájem a jsou stále obsazené. Z provozních důvodů je však nelze objednat předem,“ upřesňuje Mgr. Daniela Drgová.

Kromě nadstandardních pokojů disponuje oddělení šestinedělí osmi dvoulůžkovými pokoji, které jsou bezplatné a návštěvní hodiny mají od 10 do 11 hodin a od 15 do 18 hodin. Na všech pokojích funguje rooming-in, což je společný pobyt maminky s dítětem 24 hodin denně, který přispívá k snazšímu zvládnutí kojení a celkové péče o novorozence, a to za pomoci zkušeného personálu.

Porodnice Vítkovické nemocnice, založená již v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí samostatné porodní boxy s úplným sociálním zázemím. Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. V průběhu porodu nabízíme rodičkám napářku hráze pomocí bylinné směsi a po porodu je samozřejmostí bonding. Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poskytuje poradenství pro odvykání kouření u matek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků