Hlavní obsah
Letos budou zápisy do prvních tříd v Bohumíně jen formální, bez dětí i rodičů. Foto: Pavel Čempěl

Zápisy do prvních tříd budou v Bohumíně bez dětí i rodičů

Zápisy do prvních tříd se v Bohumíně uskuteční od středy 1. do pátku 10. dubna. S jedním zásadním rozdílem. Děti ani jejich rodiče k nim letos na doporučení ministerstva školství nepůjdou. Bohumínské školy je vyzývají, aby přihlášky odevzdávali elektronicky.

Letos budou zápisy do prvních tříd v Bohumíně jen formální, bez dětí i rodičů. Foto: Pavel Čempěl
Zápisy do prvních tříd budou v Bohumíně bez dětí i rodičů

Ministerstvo školství doporučilo minulý týden základním školám, aby upustily od tradičních postupů při zápisech do prvních tříd. Nejen děti, ale ani rodiče by do budov škol vůbec chodit neměli. Ministerského doporučení se bohumínské školy drží. Ve městě tak letos proběhne pouze formální část zápisů, tedy vyplnění nutných „lejster“.

O motivační část v podobě plnění různých úkolů či přednesu básniček a písniček děti letos přijdou. Školy rodiče vyzývají, aby do škol nechodili s tiskopisy osobně. Preferuje se elektronická forma, tedy on-line vyplnění, zaslání e-mailem či přes datovou schránku.

„Každá škola si stanovila vlastní postup při zápisech prvňáčků. Pokud by tento způsob některým nevyhovoval, některé školy nabízí možnost zaslání vyplněného tiskopisu poštou, popřípadě vhození do připravené schránky. Shodný je pouze termín, kdy mohou rodiče vyplněné žádosti odevzdat. Mají na to vyhrazený čas od 1. do 10. dubna. Formuláře najdou na webových stránkách jednotlivých škol,“ upřesnila vedoucí odboru školství bohumínské radnice Pavla Skokanová.

Dodala, že školy se budou snažit prvňáčkům i jejich rodičům zrušené slavnostní chvíle vynahradit později. Některé z nich už mají připravený program na začátek září.

Do osmi základních škol v Bohumíně dochází 1684 dětí, z toho 171 prvňáčků. Vloni přišlo k zápisům do prvních tříd 200 předškoláků, u 32 z nich však žádali rodiče o odklad školní docházky. Město proto poprvé otevřelo přípravnou třídu s kapacitou pro patnáct žáků, která se zcela naplnila.

Letos se k zápisům chystá 195 předškoláků. Radnice počítá s tím, že by pro děti s odkladem opět otevřela přípravnou třídu, která jim pomůže s adaptací na školní prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků