Hlavní obsah
Radnice v Bohumíně. Foto: Pavel Čempěl

V Bohumíně pomůžou nájemcům městských nebytových prostor, odpustí jim nájem i zálohy na služby

V Bohumíně myslí na podnikatele, kteří museli v souvislosti s nemocí covid-19 uzavřít své provozovny. Odpustí jim dvouměsíční nájem i zálohy na služby. Adresná pomoc zamíří k šedesátce živnostníků v městských nebytových prostorech. O úlevách rozhodli v pondělí bohumínští radní.

Radnice v Bohumíně. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně pomůžou nájemcům městských nebytových prostor, odpustí jim nájem i zálohy na služby

„Řada našich nájemců musela své podnikání dramaticky omezit nebo dočasně zcela zastavit. Protože se jedná o naše dlouhodobé obchodní partnery a máme zájem na tom, aby toto těžké období zvládli a i nadále podnikali v Bohumíně, rozhodli jsme se jim pomoci. Nechali jsme si zpracovat adresný seznam těch, kterých se nucená vládní omezení dotkla. Jedná se o 59 podnikatelů v městských prostorech. V březnu a dubnu jim proto promineme nájemné i zálohy na služby za téměř 1,4 milionu korun, abychom jim alespoň touto cestou pomohli překlenout obtížné chvíle. Víme, že kromě nájmu řeší spoustu dalších starostí,“ sdělil starosta Bohumína Petr Vícha s tím, že stejný postup vůči nájemcům doporučili radní i svým městským organizacím.

Jiné případy svých nájemců, kteří se kvůli novému typu koronaviru ocitnou v problémech, bude město posuzovat individuálně. Bohumín aktuálně vlastní 133 nebytových prostor. Z jejich pronájmu ročně získá 10,5 milionu korun.

Letos město podpořilo své živnostníky už jednou. A to v únoru, kdy se radní rozhodli, že nájemné o inflaci zase nezvýší.

„Je to naše konkrétní adresná pomoc všem slušným a platícím nájemníkům v našich nebytových prostorech. A jsme rádi, že jich je většina. Praktikujeme ji už od roku 1998. Za těchto více než 20 let jsme nájemné o inflaci zvedali jen jednou. Nezvyšováním nájemného chceme místní podnikatele podpořit,“ dodal Vícha s tím, že kdyby letos nájemné o inflaci vzrostlo, tak by podnikatelé zaplatili o 300 tisíc více než vloni. Takové počínání ale není samozřejmé. Řada měst nájemné o inflaci podnikatelům zvyšuje pravidelně každý rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků