Hlavní obsah
Náchod (v černožlutém) porazil dvakrát Koblov a vede tabulku bez ztráty bodu. Foto: Jan Pařík

Starší žáci v polovině korfbalové sezony: neporažený Prostějov nahánějí Znojmo a Brno

Poslední kolo před Vánocemi žádnou převratnou korfbalovou událost nenabídlo. Čtvrté dějství nejvyšší soutěže starších žáků bylo ve znamení dvojzápasů, ve kterých se urodily očekávané výsledky. Všichni favorité potvrdili pořadí v tabulce a připsali si dvě výhry.

Náchod (v černožlutém) porazil dvakrát Koblov a vede tabulku bez ztráty bodu. Foto: Jan Pařík
Starší žáci v polovině korfbalové sezony: neporažený Prostějov nahánějí Znojmo a Brno

Po půlce sezony se tak na čele tabulky usadilo trio silných týmů. Prostějov letos ještě nepadl a vede o dva body před Znojmem, o další dva body zpět se drží třetí Brno A.

DVOJZÁPASY V BRNĚ

Brněnské týmy odehrály své zápasy na stejné palubovce. Domácí B tým se postavil poslední Kutné Hoře a připsal si dva úspěchy. V prvním utkání si domácí celek vytvořil v poločase náskok 6:0 a vývoj celou dobu kontroloval. Ve druhém sice první půle vypadala podobně, když si Korfbal klub vypracoval vedení 7:0, druhá část se mu však moc nepovedla. Prohrál ji 1:5, když koš jeho hráči trefili až v poslední minutě.

Brněnské áčko se utkalo se sousedem v tabulce Náchodem. Oba týmy byly před čtvrtým kolem na osmi bodech. Sousedský boj mnohem líp zvládl brněnský výběr, když vcelku s přehledem opanoval obě klání.

Peter Bušík (trenér, Brno): „V béčku dáváme prostor hodně hráčům, to však neznamená, že chceme se slabšími soupeři ztrácet body. První zápas byl jasný, druhý byl špatný ve druhé půlce. V ní jsme dali jen jeden koš, navíc až v poslední vteřině. První utkání áčka s Náchodem až tak jasné nebylo. Vytváříme si spoustu šancí, bohužel občas zakončujeme dost zbrkle.“

Brno, KK U16 "B" - Kutná Hora, SK Respo U16  11:5

Brno, KK U16 "A" - SK Plhov Náchod U16  15:9

Kutná Hora, SK Respo U16 - Brno, KK U16 "B"  5:8

SK Plhov Náchod U16 - Brno, KK U16 "A"  6:20

DVOJZÁPAS VE ZNOJMĚ

Šestadvacet košů. Někdo se na podobný střelecký účet dře klidně šest zápasů, znojemské Jitce Pavlíčkové na to stačily duely jen dva. V domácím dvojzápase proti Kolínu byla nejpilnější střelkyní domácího celku a nejvíc tak přispěla ke dvěma jasným výhrám Modrých Slonů.

Znojmo nejprve doslova „popravilo” kolínského outsidera 46:2, následně už lehce ubralo a vyhrálo „jen“ 34:3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Kolín, VKC U16  46:2

Kolín, VKC U16 - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  3:34

DVOJZÁPAS V OSTRAVĚ

Lídr tabulky se sice pomaleji rozjížděl i tak však nenechal nikoho na pochybách. Prostějov v Ostravě s domácím Koblovem měl práci zejména v prvním poločase úvodního klání. Hanákům se moc nechtělo běhat. V poločase jim však trenér vysvětlil, že by to tak nešlo, a Prostějov vzal otěže duelu do svých rukou. Soupeři už nedovolil skórovat a zvítězil 20:5.

Do druhého utkání šly oba týmy s pozměněnými sestavami a favoritovi opět chvíli trvalo, než se na palubovce zorientoval. Zlepšeným výkonem v obraně pak ovládl i druhý duel, tentokrát 20:7.

Vendula Bartošová (hráčka, Prostějov): „Zpočátku prvního zápasu jsme neproměňovali šance a hlavně jsme se nehýbali, tempo bylo špatné. O poločase nám trenér nakázal, ať se zpotíme. To jsme splnili a začalo nám to i padat. Druhý zápas byl trochu podobný.“

Koblov.KK Sokol U16 - Prostějov, SK RG U16  5:20   

Prostějov, SK RG U16 - Koblov.KK Sokol U16  20:7

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků