Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Le Premier

Pandemie posunuje i svatební termíny na dříve neoblíbené podzim a zimu

V předepidemiové době byla preference sňatků v měsících březnu a dubnu, a samozřejmě tři letní měsíce s přesahem do září. Pozdější doba od října do února byla málo obvyklá. Nyní se to na dlouhou dobu změní. Přitom se počítalo s nárůstem sňatků. Loni jich bylo 54,8 tisíc, letos mělo být 56 tisíc.

Ilustrační foto Foto: Le Premier
Pandemie posunuje i svatební termíny na dříve neoblíbené podzim a zimu

Čekalo se nejvíce sňatků od roku 1996

„Karanténní opatření kolem virové pandemie minimálně na nejbližší roky promění svatební trh. Letos nás čeká významný nárůst dříve tolik neoblíbených podzimních a zimních svateb. Kvalitní lokality jsou totiž beznadějně rozebrány nejen pro letošek, ale i na celý rok 2021,” uvedl Jakub Lohniský, ředitel pánské módní značky Le Premier, která pomáhá oblékat svatebčany na stovkách těchto událostí ročně.

Výpadek několika měsíců tak ještě zvýší tlak na termíny, a to za situace, kdy poslední desetiletí nepřestává dynamicky růst zájem o sňatky.

Letošek měl být sňatkově nejvyšší od roku 1996, „ano” si mělo říct 56 tisíc párů.

Svatební oblékání bez výpadků

Rekordní trend potvrzuje i letošní počet objednávek svatebních obleků, ať už na míru nebo z široké konfekční nabídky. Postupné rozvolňování karanténních opatření ale umožní realizovat svatební termíny až po 8. červnu, a to ještě v omezených podmínkách.

„Nepřestali jsme s přípravou a šitím obleků ani přes dočasně zavřené obchody, řešíme vše se zákazníky přes videokonference, případně se snažíme vybrat konfekční oblek přes náš online obchod. Budeme svědky velkého množství svateb v podzimních a zimních měsících, snad kromě krátkého období kolem vánočních svátků a začátku ledna,“ dodal Lohniský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků