Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: HZS Zlínského kraje

Na Kroměřížsku hořel lis na slámu a strniště

Hořící lis na slámu v pátek 14. července v podvečer zapálil pole a balíky slámy u Pravčic na Kroměřížsku. Požár likvidovalo devět hasičských jednotek.

Ilustrační foto. Foto: HZS Zlínského kraje
Na Kroměřížsku hořel lis na slámu a strniště

„Plameny způsobily na lisu předběžně vyčíslenou škodu 750 tisíc korun a dalších 80 tisíc na balících slámy. Vyšetřovatel hasičů zatím přesnou příčinu požáru neurčil, nikdo nebyl zraněn,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Hlášení o požáru obdržel operační důstojník hasičů v pátek v 18.08 hodin a ihned vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z Holešova, Kroměříže a Otrokovic. Později povolal ještě dalších šest jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí.

„První hasičské jednotky zjistily, že hořící lis na slámu byl již převezen na zpevněnou komunikaci mimo pole. I tak ale začalo hořet strniště a neodvezené balíky slámy. Hasiči dostali požár brzy pod kontrolu. Aby nedocházelo k jeho šíření, využili i kropicí lišty na pěti zásahových vozech. Uchránili další balíky slámy za 60 tisíc korun,“ popsal situaci Roman Žemlička.

Okolnostmi vzniku požáru se nadále zabývá vyšetřovatel hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků