Hlavní obsah
Společné foto otužilců. Foto: Michal Mucha

Magická stovka překonána, vyznavači zimního plavání okusili ledovou vodu tradičně v kostýmech

Již po třicáté šesté se sešli otužilci, vyznavači zimního plavání a nadšenci ledové vody, aby opět pokořili výpusť Plumlovské přehrady. Tradičně se tady scházejí na Štědrý den v pravé poledne. Celou akci organizuje oddíl DZP Haná Prostějov.

Společné foto otužilců. Foto: Michal Mucha
Magická stovka překonána, vyznavači zimního plavání okusili ledovou vodu tradičně v kostýmech

Letošní počasí a počet přihlášených odvážlivců nasvědčoval, že by mohla být magická stovka účastníků překonána. Nasvědčovalo tomu i společné focení a stále dobíhající lidé, kteří nestihli jeho začátek.

Oddíl připravil do vody vánoční strom a každý otužilec převzal u registrace vánoční ozdobu a tou musel stromek ozdobit. Asi pět minut po 12. hodině už bylo jasno, hranice 100 osob byla překonána. A tak se toto datum zapíše do historie této akce.

Tradičně se přišli účastníci vykoupat v různých kostýmech a maskách. Členové oddílu dali přednost pro koupel nejprve nečlenům. Jako první vstoupila do vody babička s vnučkou. Nejstarším účastníkem letošní koupele byl jednaosmdesátiletý František Kocián. Závěrečné defilé patřilo členům oddílu DZP Haná Prostějov. Dana Zbořilová, předsedkyně oddílu, mistryně světa a přemožitelka kanálu La Manche, přemluvila ke koupeli i moderátora.

Letošní ročník se vydařil a dle slov diváků i plavců si to všichni užili. Slunečné počasí, teplota vody i vzduchu byly příjemné. Ideální by snad byla už jen sněhová pokrývka, která by dotvořila tu správnou vánoční atmosféru. „Už se těšíme na další ročník,” dodala Dana Zbořilová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků