Hlavní obsah
Sáčky se zadrženou marihuanou. Foto: Policie ČR

Kriminalisté zadrželi v Luhačovicích tři cizince obchodující s marihuanou

Trojici cizinců, kteří v České republice ve velkém nakupovali marihuanu a vyváželi ji mimo náš stát, převážně do své země, zadrželi minulý týden v Luhačovicích na Zlínsku krajští kriminalisté.

Sáčky se zadrženou marihuanou. Foto: Policie ČR
Kriminalisté zadrželi v Luhačovicích tři cizince obchodující s marihuanou

„Při zadržení zajistili v bytě téměř deset kilo marihuany a velkou finanční hotovost. Dva z mužů jsou stíhání vazebně,“ informovala dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté v průběhu prověřování trestné činnosti trojice mužů zjistili, že by mohli být cizinci ozbrojeni. S ohledem na toto zjištění a s ohledem na trestní minulost mužů, povolali k zadržení podezřelých zásahovou jednotku z Jihomoravského kraje.

„Dva muže zadrželi policisté v bytě v Luhačovicích a jednoho ve firmě, kde pracuje. Při domovní prohlídce zajistili téměř deset kilo marihuany připravené k distribuci a statisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí.

Organizovaná skupina cizinců, občanů Evropské unie, nakupovala marihuanu ve velkém z více zdrojů na území naší republiky a pravidelně ji vyvážela mimo Českou republiku, především do své rodné země, kde drogu dále distribuovala.

„Trojice cizinců takto s drogou obchodovala více jak půl roku. Činnost této organizované skupiny, která působila na území více států, byla velmi sofistikovaná. Muži se při svých aktivitách a pohybu snažili být maximálně opatrní, marihuanu převáželi ve vozidlech, v nichž měli zřízené prostory pro její skryté převážení,“ řekla Lenka Javorková.

Cizince ve věku 35, 39 a 48 let vyšetřovatel minulý týden obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let.

„Dva obvinění byli ve své zemi v minulosti trestáni za loupeže, útok na veřejného činitele, podvody, padělání dokladů a také obchodování s drogami. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby dvou cizinců, který soudce akceptoval. Jeden z obviněných je stíhán na svobodě,“ dodala Lenka Javorková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků