Hlavní obsah

Korfbalovou rezervu Českých Budějovic udržel v boji o prvoligové finále i gólostroj

Plný bodový zisk si ze sedmého kola druhé nejvyšší korfbalové soutěže vezou rezervy Prostějova a Českých Budějovic.

Korfbalovou rezervu Českých Budějovic udržel v boji o prvoligové finále i gólostroj

Favoritům se opět dařilo. V sedmém kole druhé nejvyšší korfbalové soutěže sebraly všech šest bodů za dvě výhry béčkové týmy Prostějova a Českých Budějovic a prokázaly tak svou kvalitu a postavení v tabulce.

Jihočeši díky tomu dál zůstávají ve hře o finále. Na Kolín sice ztrácejí čtyři body, ale mají dva duely k dobru a navíc je s Vembloudy čeká vzájemné střetnutí.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Vyrovnaná klání, ze kterých vždy vyšel vítězně B-tým Prostějova a naopak smůla provázela Tábor. Tak lze charakterizovat prostějovský miniturnaj. Domácí si poradili 18:15 s Táborem, ačkoli o poločase prohrávali o dva koše, a poté zvládli 19:14 přehrát i brněnské béčko.

„S Táborem jsme vůbec neplnili taktické pokyny. Řekli jsme si, že soupeře nepustíme do dvojtaktů a prvních deset košů dostaneme právě z nich a z penalt. Možná naši mladší hráči trochu podcenili o generaci starší táborské korfbalisty. Ve druhé půlce jsme se stáhli, soupeře nechali víc střílet z dálky a ten se přestal trefovat,“ zdůvodnil obrat v utkání prostějovský Jan Tichý.

Prostějov SK RG B - Tábor KC SPŠS 18:15

Brno KK B - Tábor KC SPŠS  21:18

Prostějov SK RG B - Brno KK B  19:14

MINITURNAJ V BRNĚ

V Brně byly k vidění dva relativně vyrovnané duely a jedna kanonáda. Domácí Nový Lískovec chtěl v prvním zápase získat ojedinělou výhru, jenže se Šenovem zaspal začátek, ztrátu už nedohnal a padl 15:21. S béčkem Českých Budějic pak domácí celek trpěl útočné choutky soupeře, Jihočeši vyhráli 41:11.

„Se Šenovem jsme chtěli hrozně moc uspět, věděli jsme, že jako jeden z mála je pro nás hratelný. Hra nebyla tak zlá, bohužel rozhodl náš tragický úvod. Pak už to bylo celkem vyrovnané,“ krčil rameny hrající kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

Českobudějovičtí sehráli těžký duel se Šenovem, po boji a dramatickém závěru nakonec vyhráli 17:16.

„Bylo to dost vyrovnané a v jednu chvíli jsme snad i o dva koše prohrávali. Zlomili jsme to ke konci, kdy jsme se trefili třikrát nebo čtyřikrát v řadě. Soupeř hrál dobře, my si neodpustili pár záseků. V extralize to s námi moc růžově nevypadá, proto bychom se o zlato rádi porvali aspoň v první lize,“ řekla českobudějovická Jana Pavlicová.

V utkání s domácími předvedla husarský kousek její spoluhráčka Veronika Bínová. Při střeleckých hodech zaznamenala jedenáct košů. „Verča je náš gólostroj. Co zvedne, to dá. A to před tím dlouhou dobu vůbec nehrála, pořád to má v sobě. Pomůže však jen občas béčku, s extraligou už nechce mít nic společného,“ popsala Pavlicová.

Šenov KC - ZŠ - Brno KK Nový Lískovec 21:15

Šenov KC - ZŠ - České Budějovice KCC Sokol B 16:17

České Budějovice KCC Sokol B - Brno, KK Nový Lískovec 41:11

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků