Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková

Frýdek-Místek chce osvobodit od poplatku za odpad děti až do 6 let věku

Radní města doporučili zastupitelstvu vydat novou obecně závaznou vyhlášku týkající se poplatku za odpad. Důvodem je novelizace zákona, která vyžaduje upřesnění vyhlášky. Vedení města při této příležitosti navrhuje, aby ve vyhlášce byla rozšířena úleva od poplatku.

Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková
Frýdek-Místek chce osvobodit od poplatku za odpad děti až do 6 let věku

Sazba poplatku se zůstane stejná, tedy 492 na osobu a rok. Občané nad 70 let budou i nadále platit 252 koruny za rok. Výše poplatku je neměnná od roku 2007, a to i přesto, že v souladu se zákonem by mohlo město navýšit poplatek na více než 700 korun, což neučinilo. 

„Nechceme zatěžovat peněženky občanů. Naopak navrhujeme změnu, která by od poplatku osvobodila ještě větší počet dětí,“ řekl primátor Michal Pobucký.

V roce 2016 byly od poplatku za odpad osvobozeny děti do 3 let. „Nyní v souvislosti s aktualizací vyhlášky, ale také v návaznosti na programové prohlášení rady města navrhujeme, aby od poplatku byly osvobozeny děti až do 6 let. Cílem je alespoň částečně finančně ulevit a podpořit ještě více rodin s malými dětmi,“ uvedl primátor Michal Pobucký s tím, že schválení této změny by znamenalo snížení příjmů o 654 tisíc korun.

Pokud s návrhem budou souhlasit zastupitelé, nabude vyhláška účinnosti od 1. ledna 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků