Hlavní obsah
Na snímku Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera. Foto: Jiří Strašek, archiv Kolegia pro duchovní hudbu

Evropský festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald byl pro letošní rok zrušen

Nařízení vlády ohledně šíření koronaviru se dotýkají i mnoha kulturních akcí. Nevyhne se ani Evropského festivalu duchovní hudby Šumava - Bayerischer Wald, který měl proběhnout v období od 22. května do 14. června.

Na snímku Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Víta Aschenbrennera. Foto: Jiří Strašek, archiv Kolegia pro duchovní hudbu
Evropský festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald byl pro letošní rok zrušen

„Dovoluji si oznámit, že na základě dosavadního vývoje situace ohledně onemocnění koronavirem jsme nuceni letošní ročník Evropského festivalu duchovní hudby Šumava–Bayerischer Wald zrušit. Věřte, že to děláme s nelehkým srdcem, tato situace nastává v téměř čtvrtstoleté historii festivalu vůbec poprvé. I když jsme pro toto rozhodnutí stanovili termín 20. dubna 2020, stávající vývoj v nás nevzbuzuje naděje, že za měsíc budou podmínky pro realizaci festivalu příznivější," informoval dramaturg festivalu Vít Aschenbrenner.

Dalším argumentem pro toto rozhodnutí organizátorů je přeshraniční zaměření festivalu, jenž se orientuje na spolupráci s Bavorskem, tedy zemí, která je z celé Spolkové republiky Německo touto infekcí zasažena nejvíce.

„I díky tomu přetrvává uzavření hranic ČR se SRN a notnou část festivalových akcí by tak nebylo možné v uvažovaném rozsahu uskutečnit. Jsme si také vědomi toho, že koronavirus jistě výraznou měrou zasáhl do fungování pěveckých sborů a znemožnil či výrazně ztížil jejich zkouškovou činnost.

Mnohé hudební a kulturní akce plánované na jaro a léto tohoto roku jsou přesouvány do jeho druhé poloviny. Předpokládáme tedy, že podzim bude pro většinu z nás harmonogramově značně přetížen a jsme toho názoru, že by nebylo rozumné usilovat o přeložení festivalu do druhé poloviny roku 2020.

Rozhodli jsme se tedy 24. ročník festivalu přesunout na příští rok 2021. Termín jeho konání chceme zachovat stejný jako letos, tedy od 21. května do 13. června 2021. Byli bychom velmi rádi, kdyby se nám podařilo uskutečnit festival 2021 ve stejném složení účastníků. Uvědomujeme si symbolický rozměr tohoto přesunu – rádi bychom, aby festivalová myšlenka překonala současná zdravotní omezení a komplikace a stala se oslavou znovunastolení přeshraniční česko-bavorské spolupráce," dodal jménem organizátorů festivalu Vít Aschenbrenner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků