Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Do Krnova se vrátí Hlas Slezska, přichází s novou kategorií

V příštím roce se uskuteční třetí ročník československé pěvecké soutěže Hlas Slezska. Zakladatelka, krnovská pěvkyně a pedagožka Ilona Rédlová, se snaží propojit klasický zpěv se zpěvem moderním a dát příležitost mladým talentům, kteří se díky soutěži představí renomovaným umělcům a producentům.

Foto: Tomáš Gaudek
Do Krnova se vrátí Hlas Slezska, přichází s novou kategorií

Hlavním organizátorem soutěže je MIKS Krnov a finančně je podporována městem Krnov. Dalším organizátorem je ZUŠ Krnov, která poskytuje zázemí soutěžícím pro klasický zpěv.

„Je nutno říci, že tato pěvecká soutěž je jedinou svého druhu nejen u nás, ale i na Slovensku. Dává příležitost talentovaným zpěvákům nejen v klasickém, populárním či komorním zpěvu, ale také v rappingu. Ojedinělá je rovněž tím, že kategorie jsou rozdělené nejen dle věku, ale také podle školy,“ upozorňují organizátoři s tím, že ti nejlepší pak dostanou možnost spolupracovat s uměleckou agenturou.

Patrony soutěže jsou pro klasický zpěv Jana Šrejma Kačírková a Petr Bende pro zpěv populární. „Do prvního i druhého ročníku se každý rok přihlásilo přibližně 150 pěvců z celé České republiky i Slovenska. Jedná se o obrovský úspěch a díky ohlasům získala soutěž velkou perspektivu. Výběrové kolo se uskuteční v opavském obchodním centru Breda Weinstein a letos poprvé i v Praze v Music City,“ dodávají organizátoři s tím, že záštitu nad soutěží převzal Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Do soutěže se mohou přihlásit zájemci ve věku od 8 do 25 let. Novinkou však bude takzvaná Senior kategorie, do které se mohou přihlásit všichni neprofesionálové ve věku od 26 do 99 let. „Kategorie jsou rozděleny nejen podle věku, ale také podle školy. Proto se nemůže stát, že by student konzervatoře soutěžil s někým, kdo se zpěvu věnuje jen okrajově na základní umělecké škole,“ upřesňují organizátoři.

Výběrová kola se uskuteční 14. března v Music City Praha a 4. dubna v Opava v OC Breda Weinstein. Semifinálové a finálové kolo se bude konat v Krnově 22. a 23. května, kdy se také v Koncertní síni sv. Ducha uskuteční společný gala koncert vítězů i členů poroty.

Další informace zájemci naleznou na www.hlasslezska.cz nebo na facebookových stránkách soutěže. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků