Hlavní obsah
Koncert Cantica laetitia k výročí patnácti let od založení sboru Foto: Anna Kleinová

Cantica laetitia pokřtila album a stala se akademickým sborem

Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtil své nové album s názvem Soulad lásky v sobotu 9. listopadu ve zlínském hotelu Baltaci Atrium. Zlínští sboristé CD nahráli opět ve studiu Českého rozhlasu Ostrava, kde natočili předchozí album Oj, oj oj.

Koncert Cantica laetitia k výročí patnácti let od založení sboru Foto: Anna Kleinová
Cantica laetitia pokřtila album a stala se akademickým sborem

Křest alba Soulad lásky proběhl v rámci koncertu k výročí patnácti let od založení sboru, který moderoval herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek.

Slavnostní večer otevřelo populární dílo Missa Festiva soudobého amerického hudebního skladatele Johna Leavitta, které sboristé zazpívali za klavírního doprovodu Jana Nowaka, pod vedením sbormistra Josefa Surovíka. Na koncertě zazněla také titulní píseň nového CD Soulad lásky Terezy Surovíkové i divácky oblíbený hudební cyklus Pěti hebrejských milostných písní Erica Whitacrea, který na klavír doprovodil opět Jan Nowak a houslového partu se ujala Veronika Pospíšilová.

Nové album zlínského sboru společně pokřtili sbormistryně vsetínských pěveckých sborů Helena Kaločová, ředitel zlínské Základní umělecké školy Morava Libor Mikl a děkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Roman Čermák.

Sbormistr Josef Surovík během slavnostního večera převzal z rukou děkana Romana Čermáka certifikát, který potvrzuje, že zlínská Cantica laetitia získala označení akademický sbor Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Jsem moc rád, že se tomu stalo při patnáctém výročí sboru. Stát se akademickým sborem je pro mě velké zadostiučinění. Usiloval jsem o to velmi dlouho. Pro sbor to zaznamená velkou zodpovědnost udržet si svůj vysoký standard i nadále. Patnáct let sboru je pro mě mnoho vzpomínání na dobré i špatné. Ale vždy převyšuje to dobré a krásné, protože to, co kolikrát zažíváme společně při koncertech je někdy neuvěřitelně krásné a velká odměna za dril na zkouškách. Všem svým zpěvákům za to moc děkuji,“ zhodnotil sbormistr Surovík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků