Hlavní obsah
První zkouška nadšenců Foto: Archiv Groove Army Academy

Bubeník Tokhi otevřel bubenickou akademii

Přední český bubeník Tokhi po mnohaletých prosbách svých fanoušků spolu se svojí kapelou Groove Army založil bubenickou akademii. Přihlásit se může každý, koho bubnování zajímá a baví. Omezení nejsou žádná, mohou se přihlásit děti i senioři, podmínkou je pouze schopnost udržet v ruce bicí nástroj.

První zkouška nadšenců Foto: Archiv Groove Army Academy
Bubeník Tokhi otevřel bubenickou akademii

„Akademii jsme se rozhodli otevřít na základě opakujících se dotazů od lidí. Měli jsme z nich radost, ale zároveň jsme přes naše vytížení nedokázali vyhovět. Chci tomu dát tedy řád, vytvořit něco unikátního, protože my nic neděláme na půl plynu. Když už máme mít školu a pravidelně vyučovat, musí to stát za to,“ popisuje vznik Groove Army Academy Tokhi.

Pravidelné kurzy se budou konat několikrát v týdnu v prostorách taneční školy BDS academy v Praze na Královských Vinohradech. Každou neděli bude probíhat tzv. open class, kam je možné chodit nárazově i pravidelně.

„Bubny a tanec jdou spolu ruku v ruce od nepaměti. V Africe třeba bubny, tanec a zpěv vůbec neodlišují, přistupují k tomu jako k celku. Proto se k sobě tyto dvě školy hodí. Jsem rád, že budeme bok po boku s těmi nejlepšími v oboru,” popsal Tokhi nové spojení.

Tokhi se před nějakým časem setkal na akci s ředitelem BDS academy Fero Bodnárem a zkusili improvizovat. Groove Army bubnovala a tanečníci do jejich rytmu tančili.

„Protože se věnujeme hodně free stylu a tomuto stylu tancování, tak jsme udělali takový hokus pokus, který měl úspěch, rok jsme si to nechali uležet a pak jsme se setkali a řekli jsme si, co kdyby se naše cesty spojily, protože hudba a rytmus jdou ruku v ruce,“ vysvětluje Bodnár.

Na slavnostní zahájení Groove Army Academy dorazila celá řada známých tváří, které bubnování nadchlo.

„Já mám k bicím a k bubnování velmi kladný vztah, protože jsem na bicí hrála od dvanácti let, až později jsem přešla ke kytaře, abych mohla i zpívat. Skvěle jim to šlape, a když hráli, tak jsem měla husí kůži. Bydlím na Vinohradech, takže jsme domluvení, že budu na nedělní lekce chodit,“ sdělila s nadšením Sabina Křováková. Pro tanečníka Marka Dědíka, který dorazil netradičně s plnovousem, jsou bubny také skvělou záležitostí.

I zpěvák Zbyněk Drda se rozhodl, že bude Tokhiho kurzy navštěvovat. „Už jsem několikrát za život bubnoval, i když třeba klavír je mi bližší. Ale je super, když se člověk naučí i bubny a může se na koncertech na nějakou písničku doprovodit,“ řekl zpěvák.

Pro zpěváka Petra Kutheila mají bubny relaxační účinek. „Musím říct, že bubny mají svoje kouzlo, bubnování spojuje lidi a má to takovou zvláštní atmosféru, že to člověka dostane do takového určitého transu, který člověka zbavuje starostí,“ míní zpěvák, který dokončuje klip k dalšímu singlu.

Zpěvačka Nykki, kterou si můžete pamatovat jako frontmenku skupiny 5Angels, se pro bubny nadchla a chce přemluvit kamarádku, aby s ní kurzy navštěvovala.

Bubnování si přišel vyzkoušet i Petr Vojnar se svojí přítelkyní. Oba obdivovali, jak dokáží bubeníci perfektně koordinovat pohyby.

Moderátorka Štěpánka Duchková přivedla svoje syny, kteří se v bubnování evidentně našli, a tak maminka zvažuje jejich přihlášení do Tokhiho kurzu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků