Hlavní obsah

Brno předehrávka první korfbalové ligy bolela, přesto mu vyšla naplno

Potvrdilo se postavení v tabulce. V předehrávce pátého kola druhé nejvyšší korfbalové soutěže se v Moravském Krumlově dařilo nejvíc rezervě brněnského Korfbal klubu.

Brno předehrávka první korfbalové ligy bolela, přesto mu vyšla naplno

Papírově měli mít Brňané větší problémy s domácím béčkem Modrých Slonů ze Znojma, kteří na ně před nedělí ztráceli jen bod, paradoxně však sehráli mnohem vyrovnanější utkání s polskou Wroclawí. Polský sok favorita kousal a trápil ho charakteristickou tvrdou hrou. Jihomoravané museli napnout všechny síly, aby vyválčili potřebnou výhru 19:13.

V zápase Znojma s Brnem se ukázalo, že tým z moravské metropole má přece jen širší kádr zkušených hráčů. Znojmo ve stejný den nastoupilo k extraligovému zápasu, a i když by hráči vzhledem k místu konání stihli obě soutěže, Modří Sloni moc extraligových posil nenasadili. Brno předvedlo bleskový nástup, když po první čtvrtině svítilo na tabuli skóre 7:0, náskok už pak s přehledem ještě navyšovalo a dovedlo utkání k výhře 21:9.

Zajímavý zápas se na závěr odehrál mezi Znojmem a Wroclawí. Domácí sice ještě v poločase o koš prohrávali, zmobilizovali však všechny síly, drtivým finišem zvítězili 27:20 a připsali si tak alespoň jednu výhru.

Ondřej Fridrich (hráč, Brno): „První zápas se Znojmem nám vyšel. Hráli jsme přesně tak, jak jsme potřebovali. Znojmo nepostavilo extraligové hráče a nám se vydařil vstup do utkání. Zato proti Wroclawi jsme se natrápili. Soupeř hraje tvrdě a letos má silnější sestavu. Dlouho jsme se tahali, jednu chvíli jsme už vedli o osm košů, ale hotovo nebylo. Soupeř nás stáhl na čtyři a my se museli snažit ze všech sil. V zápase bylo hodně nepřesností a nás dost bolel. Máme odehráno polovinu zápasů a zatím jsem s hrou i výsledky velmi spokojený. Natož, že máme v týmu hodně čtyřicátníků a i jednoho padesátníka, tak je to slušné. Ambice na finále úplně nemáme, cílíme na první čtyřku.“

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Brno, KK "B" 9:21

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Brno, KK "B" 13:19

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Sport Club Defenders Korfball Wrocław 27:20

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků