Hlavní obsah
Veselý průvod maškar projde Bohumínem v pátek 28. února od 15 hodin. Foto: Pavel Čempěl

Bohumínem projde masopustní průvod, chybět nebude ani jarmark

Masopustní veselí ovládne v pátek 28. února pěší zónu i náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Nebudou chybět ani veselé maškary, koňský povoz a stylový hudební doprovod. Součástí bohumínského masopustu bude jarmark, výstava, kolotoč i průvod masek. Odpoledne a večer jsou pak v plánu hned dvě veselice.

Veselý průvod maškar projde Bohumínem v pátek 28. února od 15 hodin. Foto: Pavel Čempěl
Bohumínem projde masopustní průvod, chybět nebude ani jarmark

Masopust odstartuje už v 8 hodin ráno, kdy se na náměstí T. G. Masaryka sjede asi třicítka stánkařů s regionálními pochutinami. Potrvá až do 17 hodin a zpestří jej masopustní maškary i výstavka masopustních zvyků přímo pod širým nebem. Ještě veseleji pak bude v centru Bohumína odpoledne a večer.

V 15 hodin totiž vyjde do ulic masopustní průvod plný rozličných masek. Medvěd, klibna (kobyla skrývající dvě osoby), bába s nůší, kominík s žebříkem i další maškary se sejdou před zdejší základní uměleckou školou v Žižkově ulici a odtud zamíří přes pěší zónu až na náměstí T. G. Masaryka na jarmark. Přibližně v 15:20 hodin pak tady vypukne masopustní taškařice v podání zdejší základní umělecké školy.

„Vloni jsme s veselou a energickou tradicí masopustního průvodu v Bohumíně začali a chceme v ní pokračovat. Oslovili jsme všechny školy i školky, aby se k nám do veselého průvodu připojili. Přivítáme i širokou veřejnost, která se chce pobavit s námi. Věříme, že na Bohumíňáky opět čeká nevšední podívaná. Na náměstí se pak mohou těšit na náš masopustní příběh doplněný tancem i hudbou,“ uvedla za organizátory maskovaného průvodu ředitelka bohumínské základní umělecké školy Barbora Kachlová.

Z náměstí pak veselé procesí zamíří zpět k základní umělecké škole. Od 16:30 hodin totiž v koncertním sále propukne maškarní bál jak pro děti, tak i dospělé. Za vstupenku na pravou masopustní veselici zaplatí děti 50 korun, dospělí 80 korun.

V 19 hodin pak čeká na zájemce ve Starém Bohumíně v místním domě Pod Zeleným dubem tradiční pochování basy, a to opět pod taktovkou městské kulturní agentury K3 Bohumín. Ta se akcí rozloučí s letošní plesovou sezonou v duchu motta: Usedněme v tichosti, zavzpomínejme a pak to pořádně rozjeďme. K tanci i poslechu zahraje pohřební kapela Orchestra party, k jídlu se bude podávat černý raut a na účastníky čekají stylové soutěže. Změří síly v pojídání rakviček, skoku do rakve, oblékání nebožtíka na čas nebo v běhu s rakví.

PROGRAM MASOPUSTU V BOHUMÍNĚ

8 - 17 hodin – masopustní jarmark s 30 stánky regionální potravin, výstava masopustních zvyků (náměstí TGM)
8 - 16 hodin - vstupy masopustních masek (náměstí TGM)
15:00 hodin - masopustní průvod z Žižkovy ulice (ZUŠ) přes pěší zónu na náměstí TGM
15.20 hodin – masopustní taškařice maskovaného průvodu (náměstí TGM)
15:30 hodin – masopustní průvod z náměstí TGM zpět do ZUŠ (Žižkova ulice)
16:30 hodin – masopustní rej masek (koncertní sál ZUŠ, Žižkova ulice)
19:00 hodin – pochování basy (dům Pod Zeleným dubem, náměstí Svobody)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků