Hlavní obsah
Sergej Lavrov Foto: Russian Foreign Ministry, Reuters

Západ proti Rusku rozpoutal totální hybridní válku, prohlásil Lavrov

Celý svět ponese následky totální hybridní války, kterou rozpoutal proti Rusku Západ, prohlásil v sobotu podle agentury RIA Novosti ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov. Ve svém vystoupení na schůzi ruské Rady pro pro zahraniční politiku a obranu také řekl, že západní sankce proti Rusku nedosáhnou zamýšleného výsledku.

Sergej Lavrov Foto: Russian Foreign Ministry, Reuters
Západ proti Rusku rozpoutal totální hybridní válku, prohlásil Lavrov

„Kolektivní Západ nám vyhlásil totální hybridní válku a je těžké předpovědět, jak dlouho ještě bude trvat, ale je jasné, že následky pocítí bez rozdílu všichni,” řekl Lavrov.

Šéf ruské diplomacie mimo to prohlásil, že všechny pokusy amerických a evropských politiků izolovat Rusko jsou odsouzeny k neúspěchu. Mnozí odborníci o tom již hovoří "v kuloárech", dodal podle RIA Novosti.

USA a Evropská unie během více než dvou měsíců od začátku ruské invaze na Ukrajinu přijaly vůči režimu prezidenta Vladimira Putina sérii bezprecedentních ekonomických postihů jdoucích od přerušení letecké dopravy přes zmrazení styku s řadou velkých bank po embargo na dovoz uhlí.

Evropská komise začátkem května v rámci chystaného šestého balíku sankcí navrhla také do konce roku tohoto zcela ukončit dovoz ruské ropy. Opatření však odmítá podpořit Maďarsko a tak se o věci mezi členskými státy dál vyjednává.

Novinky se zapojily do projektu Česko si povídá. Chcete se zapojit do diskuze o klíčových tématech, která rozdělují společnost? Odpovězte na následující otázku. Více informací zde

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků