Hlavní obsah
 

Konec listopadu bude studený, sníh ale vydrží jen na horách

Výhled počasí na následující měsíc slibuje postupné ochlazování. Na horách by se měla během následujících čtyř týdnů vytvořit souvislá a trvalá sněhová pokrývka, zatímco v nížinách vydrží sněhové vločky jen krátce.

 
Konec listopadu bude studený, sníh ale vydrží jen na horách

Období od 22. listopadu do 19. prosince by podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo být jako celek teplotně i srážkově průměrné.

Srážek by mělo být více v úvodních dvou týdnech do 5. prosince. Začátek sledovaného období by měl být rovněž poměrně chladný.

„Relativně nejchladnějším týdnem bude podle průměrné teploty první předpovědní týden, který se bude teplotně pohybovat kolem hranice normálních a podnormálních teplot pro toto období,” uvádí výhled.

S tím koresponduje i předpověď, podle níž bychom se v pátek měli dočkat srážek, které budou od poloh nad 300 metrů nad mořem v Čechách a od 400 metrů na Moravě a ve Slezsku sněhové. Nejvyšší teploty by se koncem týdne měly pohybovat jen slabě nad bodem mrazu.

Očekávané množství nového sněhu za pátek.

Foto: Český hydrometeorologický ústav

„Vzhledem k celkovému postupnému ochlazování na našem území předpokládáme vytvoření a setrvání souvislé sněhové pokrývky na horách, v nižších polohách se sníh udrží zatím jen na krátkou dobu,” uvádí výhled.

Průměrná teplota v uvedeném období je 1,3 °C, průměrný srážkový úhrn odpovídá 36 milimetrům.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků