Hlavní obsah
 

Nemá ještě ani řidičák, tak doručuje do nemocnic letadlem

Je mu teprve šestnáct let a ještě nemá ani řidičský průkaz. Přesto TJ Kim z amerického státu Maryland pomáhá v době pandemie koronaviru seč mu síly stačí. Dopomáhá si letadlem, na které si dělá pilotní průkaz a doručuje s ním zdravotnický materiál do nemocnic.

 
Nemá ještě ani řidičák, tak doručuje do nemocnic letadlem

Student druhého ročníku střední školy v americkém Marylandu se rozhodl v rámci týdenních kurzů létání pomoci lokálním nemocnicím a doručuje zdravotnický materiál včetně rukavic, roušek či ochranných obleků.

Milovník lakrosu a letadel, šestnáctiletý TJ, stejně jako jeho ostatní vrstevníci v době pandemie nechodí do školy a ani lakrosová sezóna se zatím nerozběhla. Společně s rodiči tak vymyslel způsob, jak efektivně využít volný čas a vznikl projekt SOS (Supplies Over Skies - Zásobování z nebe).

Poslední dodávka minulý týden obsahovala čtyři tisíce párů rukavic, dva tisíce návleků na boty, 25 ochranných masek, dvě desítky ochranných brýlí a deset lahví dezinfekčního prostředku na ruce. Materiál byl předán nemocnici ve městě Winchester ve státě Maryland.

„Nejtěžší vlastně ani není sednout do letadla a doručit zásilku na potřebné místo. Mnohem horší je proces shánění všeho toho materiálu. Ale snažíme se, co to jde,” ujišťuje TJ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků