Hlavní obsah

Nemá ještě ani řidičák, tak doručuje do nemocnic letadlem

Je mu teprve šestnáct let a ještě nemá ani řidičský průkaz. Přesto TJ Kim z amerického státu Maryland pomáhá v době pandemie koronaviru seč mu síly stačí. Dopomáhá si letadlem, na které si dělá pilotní průkaz a doručuje s ním zdravotnický materiál do nemocnic.

Nemá ještě ani řidičák, tak doručuje do nemocnic letadlem

Student druhého ročníku střední školy v americkém Marylandu se rozhodl v rámci týdenních kurzů létání pomoci lokálním nemocnicím a doručuje zdravotnický materiál včetně rukavic, roušek či ochranných obleků.

Milovník lakrosu a letadel, šestnáctiletý TJ, stejně jako jeho ostatní vrstevníci v době pandemie nechodí do školy a ani lakrosová sezóna se zatím nerozběhla. Společně s rodiči tak vymyslel způsob, jak efektivně využít volný čas a vznikl projekt SOS (Supplies Over Skies - Zásobování z nebe).

Poslední dodávka minulý týden obsahovala čtyři tisíce párů rukavic, dva tisíce návleků na boty, 25 ochranných masek, dvě desítky ochranných brýlí a deset lahví dezinfekčního prostředku na ruce. Materiál byl předán nemocnici ve městě Winchester ve státě Maryland.

„Nejtěžší vlastně ani není sednout do letadla a doručit zásilku na potřebné místo. Mnohem horší je proces shánění všeho toho materiálu. Ale snažíme se, co to jde,” ujišťuje TJ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků