Hlavní obsah
Restaurant Alyn Williams at the Westbury přišla o svého šéfa. Foto: www.alynwilliams.com

Michelinský kuchař dostal vyhazov za to, že pozval přátele do svého podniku

Bleskový vyhazov britského šéfkuchaře Alyna Williamse z restaurace hotelu The Westbury Mayfair šokoval značné množství kuchařů. Z podniku, který mimochodem nesl jeho jméno, dostal výpověď takříkajíc „na minutu”. Důvodem bylo údajně to, že si v neděli přes oběd, kdy byl restaurant uzavřený, pozval do podniku skupinu přátel.

Restaurant Alyn Williams at the Westbury přišla o svého šéfa. Foto: www.alynwilliams.com
Michelinský kuchař dostal vyhazov za to, že pozval přátele do svého podniku

Šéfkuchař tvrdí, že jako důvod jeho vyhazovu majitelé uvedli hrubé porušení kázně. Tak bylo označeno to, že si pozval do restaurace přátele v době nedělního oběda, kdy měla restaurace zavřeno. Výpověď dostal takříkajíc na minutu, bez jakéhokoliv odstupného. Prý za to, že využil restauraci k nepovolenému účelu.

Kuchař tvrdí, že veškeré jídlo a pití platil on a že restauraci nevznikly žádné škody.

„Samozřejmě jsem velmi naštvaný a zklamaný ze svého propuštění za těchto okolností. Zčásti také proto, že jsem byl zaměstnancem hotelu po celých osm let od otevření restaurace. Byl jsem myslím ukázkovým a velmi zodpovědným zaměstnancem. Získal jsem michelinskou hvězdu, kterou jsem udržel od jejího udělení v roce 2013,” uvedl Williams.

Za Williamse se postavili i mnozí další šéfkuchaři a provozovatelé restauračních podniků. Všichni shodně uvádí, že je vyhozený kolega skvělý a velmi talentovaný kuchař a jeho propuštění považují za velmi unáhlené.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků