Hlavní obsah
Generální ředitel ČT Petr Dvořák Foto: Jan Handrejch, Právo

Televize třetího věku. ČT má nový program pro seniory

Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Má pomoci seniorům, kteří v době pandemie koronaviru musí zůstávat doma.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák Foto: Jan Handrejch, Právo
Televize třetího věku. ČT má nový program pro seniory

Stanice bude svým laděním klidnější a podávání všech informací přizpůsobené seniorům. Vysílat bude denně od 9 do 17:25 hodin. Programová nabídka se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ vysvětlil generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Prozatím půjde o provizorní vysílání. Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program.“

ČT3 bude okamžitě dostupná v terestrickém vysílání, v satelitu i kabelovém vysílání. Diváci najdou program pouze v novém standardu DVB-T2.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků