Hlavní obsah
Emma Corrinová a Josh O’Connor jako Diana a Charles. Foto: Netflix

Seriály Ozark a Koruna vedou na cenách amerických kritiků

Před Oscary se v Americe 7. března udílejí ceny kritiků. Letos bude televizní kategorie zřejmě patřit hlavně dvěma seriálům - Ozark a Koruna. Mají po šesti nominacích.

Emma Corrinová a Josh O’Connor jako Diana a Charles. Foto: Netflix
Seriály Ozark a Koruna vedou na cenách amerických kritiků

Ozark je příběh o běžné americké rodině, která se kvůli touze po penězích zaplete s mexickým kartelem. Zpočátku mělo jít jen o účetní triky, ale situace se zvrhne. Rodina prchá z města na venkov, kde se snaží prát špinavé peníze, ale neunikne pozornosti malých místních kriminálníků, což vede ke krvavé válce s Mexičany. Hlavní postavy ztvárňují Jason Bateman a Laura Linneyová.

Koruna je příběh z pera scenáristy Petera Morgana. Jde o umělecké zpracování osudů britské královny Alžběty II. a její rodiny, které se nedrží úplně přesně historie. V hlavních rolích se představili Claire Foyová, Matt Smith či Tobias Menzies.

Jason Bateman v sérii Ozark

Foto: Netflix

Na nejlepší dramatický seriál kandidují Better Call Saul (AMC), Koruna (Netflix), Dobrý boj (CBS All Access), Lovecraft Country (HBO), The Mandalorian (Disney+), Ozark (Netflix), Perry Mason (HBO) a This Is Us (NBC).

Na nejlepší komediální seriál byly nominovány série Better Things (FX), Letuška (HBO Max), Mom (CBS), PEN15 (Hulu), Ramy (Hulu), Schitt’s Creek (Pop), Ted Lasso (Apple TV+) a What We Do in the Shadows (FX).

Nejlepší minisérií se stane I May Destroy You (HBO), Mrs. America (FX), Normal People (Hulu), The Plot Against America (HBO), The Queen’s Gambit (Netflix), Small Axe (Amazon Studios), The Undoing (HBO) nebo Unorthodox (Netflix).

O cenách Critics Choice Awards nemohou hlasovat samotní tvůrci seriálů jako na cenách Emmy a na Oscarech, ale pouze nezávislí kritici. Nominace se tak od Emmy výrazně liší. Pokud jde o zastoupení různých televizí, letos vede Netflix s 26 nominacemi, HBO a HBO Max mají 24 nominací, FX 14 nominací a CBS/CBS All Access 7.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků