Hlavní obsah
Vojtěch Kotek v seriálu Einstein Foto: Prima

Ruší se Einstein i Zlatá maska, plánované TV hity sezóny

Hlavní jarní premiéry TV Prima se ruší. Premiéru nebude mít seriál Einstein, ani zábavní soutěž Zlatá maska.

Vojtěch Kotek v seriálu Einstein Foto: Prima
Ruší se Einstein i Zlatá maska, plánované TV hity sezóny

Hlavním hrdinou krimiseriálu Einstein je Filip Koenig (Vojtěch Kotek), nejmladší profesor, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky na univerzitě.

Tento nesnesitelný génius pomáhá při vyšetřování vražd. Vyšetřovatelka Lenka Vrabcová má však ráda pořádek a předpisy a Filip ji vytáčí. V dalších rolích seriálu hrají Anna Polívková (Lenka), Pavel Zedníček (šéf kriminálky) a Eva Josefíková (sexy analytička Soňa).

Zlatá maska

Foto: Prima

Zlatá maska (The Masked Singer) je převzatá soutěž. Nejde v ní jen o zpěv, diváci se budou snažit zjistit, kdo je osobnost pod maskou. Show už se vysílala v USA, ve Velké Británii, v Bulharsku, Německu nebo Nizozemí. Pořad podobně jako Česko Slovensko má talent vzniká ve spolupráci se slovenskou TV JOJ.

Od 20. března se mění programové schéma na hlavním kanále Prima i ostatních tematických kanálech. Seriál Slunečná mohou nově diváci sledovat pouze v úterý, ve čtvrtek večer se na obrazovky vrátí seriál Vinaři, v pátek zase zábavný pořad Máme rádi Česko a v sobotu večer zavítá na obrazovky seriál Temný kraj.

Během natáčecí pauzy se seriálové i zpravodajské tváře zapojují do kampaní v šíření osvěty v boji proti koronaviru, mj. nabádají občany, aby nosili roušku a správně dodržovali hygienu. Hobby pořady připravují celou řadu užitečných návodů pro děti i dospělé na portálu Prima Doma.

„Velmi nás tyto neplánované změny mrzí, ale věříme, že diváci tento krok pochopí. Naše výroba vlastních pořadů je momentálně omezena kvůli mimořádným opatřením vlády ČR, kdy jednak nemůžeme pokračovat v natáčení vybraných pořadů, zároveň také ale musíme dbát na zdraví našich zaměstnanců i spolupracovníků, kteří se na postprodukci pořadů podílí, což nám neumožňuje dokončení některých již natočených a plánovaných pořadů. Proto jsme se po důkladném zvážení rozhodli některé pořady odložit na podzim,“ řekl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Skupina Prima ve spolupráci s pořadem Modrý kód a s Českým červeným křížem rozjela vlastní osvětový projekt, který navazuje na dlouhodobou osvětovou kampaň seriálu Když jde o život. V té hlavní tváře Modrého kódu edukují veřejnost nejen o základech první pomoci. Veřejnost se tak dozví užitečné tipy, jak správně dodržovat hygienu či eliminovat riziko nákazy koronavirem. Tato kampaň poběží nejen v rámci médií a sociálních sítí skupiny Prima, ale bude podpořena i inzercí v tištěných a online médiích.

„Mimořádná opatření proti koronaviru reflektujeme nejen v osvětové kampani s populárními tvářemi Modrého kódu, ale i na našich sociálních sítích, kde jsme spustili výzvu #nositrouskujeprima, ve které společně s našimi známými tvářemi nabádáme lidi, aby se nestyděli nosit roušku,“ dodal Singer. V neposlední řadě štáb Modrého kódu věnoval své roušky, které měl nakoupené na natáčení, Fakultní nemocnici v Motole. Zároveň skupina Prima nakoupila i 50 000 ochranných roušek pro lékaře.

Natáčení nových pořadů a seriálů výrazně omezila i Česká televize a Nova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků