Hlavní obsah
Autokino Strahov Foto: Autokino Strahov

Otevírá se největší autokino v Praze

Největší autokino v metropoli se otevře 12. května u strahovského stadionu. Autokino Strahov má kapacitu 120 automobilů.

Autokino Strahov Foto: Autokino Strahov
Otevírá se největší autokino v Praze

Kino otevře od 21.00 Temný rytíř Christophera Nolana promítaný z DCI projektoru Sony s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů.

Mezi auty budou rozestupy dva metry a bude zakázáno odcházet z aut během projekcí.

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané. To jsme věděli od začátku a šli jsme si za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ uvedl hlavní organizátor Jakub Dostál.

Na programu jsou zatím americké trháky i české komedie a dokumenty, mimo jiné Dannyho parťáci, Tenkrát podruhé a horor Lov.

Z českých titulů to bude například nejnavštěvovanější domácí dokument, V síti  Víta Klusáka a Báry Chalupové. Dále nejlepší komedie roku Vlastníci, která získala tři České lvy, a cestovatelský dokument Afrikou na pionýru.

Autokino Strahov chce promítat zatím do konce září. Mimo filmové projekce areál během letní sezóny uvede různorodé akce. „Vedle autokina se tak snažíme zasadit o nové, příjemné a kulturní místo v metropoli, kde se každý může pár hodin před projekcí zastavit občerstvit jak jídlem tělo, tak i duši hudbou před malým DJs pultem a s klidem si poté vychutnat večerní projekci. Tu si mohou užít i diváci bez automobilů, přímo před plátno umístíme lehátka. Během projekcí budeme dodržovat všechna nutná hygienická opatření a také máme pro návštěvníky připravený servis. Objednat si tak drink nebo čerstvý burger z grilu bude samozřejmostí,“ dodal Dostál.

Nejbližší projekce na Strahově

12. 5. úterý – Temný rytíř
13. 5. středa – V síti (+15)
14. 5. čtvrtek – Vlastníci
15. 5. pátek – Afrikou na pionýru
16. 5. sobota – Lov
17. 5. neděle – Tenkrát podruhé
18. 5. pondělí – V SÍTI (+15)
19. 5. úterý – Dannyho parťáci
20. 5. středa – Malá lež (předpremiéra)

Vstupné na všechny akce v areálu je 350 Kč za jeden automobil. Vstupenky lze zakoupit přes portál Ticket Live.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků