Hlavní obsah
Thom Artway hraje na zahradách pro své nejvěrnější. Foto: Daniel salač

Thom Artway hraje na zahradách. Do pozdních hodin

Zahrada zalitá sluncem, a když je třeba, tak přístřešek, několik věrných fanoušků, akustický koncert, jídlo, pití a zábava do následujícího dne. Tak vypadá turné písničkáře Thoma Artwaye na zahradách. Jeho finále je naplánované na sobotu.

Thom Artway hraje na zahradách pro své nejvěrnější. Foto: Daniel salač
Thom Artway hraje na zahradách. Do pozdních hodin

„Na zahradách jsem hrál už v roce 2017. Bylo to u organizátorů koncertů, a některé koncerty jsem si pořádal sám. Letos hraju jen na zahradách fanoušků,“ řekl Právu Tomáš Maček, který na scéně působí pod uměleckým jménem Thom Artway.

K takovému koncertnímu počinu ho inspirovala broumovská skupina Imodium, která jezdí již řadu let na takzvané bytové turné. Při něm hraje v bytech svých fanoušků. Zatímco však ona odehraje až čtyři vystoupení za den, Thom Artway si každou zastávku užívá. Jeden den patří vždy jedné.

Při turné na zahradách je veselo, říká Thom Artway.

Foto: Daniel Salač

„Vím, kam mám přijet, ale nevím, co přesně se tam kromě mého koncertu bude dít. Začíná se většinou v šest večer, takže dorazím zhruba na třetí hodinu odpoledne a seznamuju se s hostiteli. Potom začnou přicházet pozvaní lidé, následně často odehraju koncert a až do pozdních nočních hodin se pak bavíme u ohně. S přibývajícím časem a také alkoholem v krvi hraju i řadu českých písniček, byť většina těch mých je v angličtině. A potom u hostitelů přespím,“ usmívá se při výčtu bodů programu Thom Artway.

Každý koncert na zahradě je primárně pro toho, kdo si ho pozval, a jeho kamarády. Dorazí ale i pár příznivců, které si pozve Thom Artway. Je to součást dohody. Hostitel a fanoušci za koncert neplatí.

Hlavním bodem programu turné na zahradách je koncert Thoma Artwaye.

Foto: Daniel Salač

Při nepříznivém počasí hraje Thom Artway i uvnitř.

Foto: Daniel Salač

„Některé z těch, kteří na sociálních sítích projeví zájem na akci být, pozvu. Nesmí jich však být moc, zahrady jsou většinou malé a rád bych u koncertů udržel intimitu. První koncert turné na zahradách se odehrál 12. června v Račicích nedaleko Brna. Račic je ale u nás víc. Ozval se mi fanoušek, že by se rád přijel se svou přítelkyní podívat. Já mu napsal, že to není problém, a poslal jsem mu adresu místa vystoupení. On si do té doby myslel, že jde o Račice, které leží kousek od Prahy, ve které žije. Najednou zjistil, že jde o Račice vzdálené stovky kilometrů. Protože je to ale fanoušek, dorazili. To mě potěšilo,“ přidal historku Thom Artway.

Teď už má před sebou dva poslední koncerty zahradního turné. V pátek zahraje v Suché Lozi u Uherského Brodu a v sobotu v Horní Lidči na Valašsku. V sobotu má navíc narozeniny, takže se pravděpodobně bude na zahradě u ohně hrát hodně dlouho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků