Hlavní obsah
 

Skupina Kafka Band má klip bez animace a s herci

Kapela Kafka Band připravila videoklip k písni Jiu Jitsu Frau. Natočila ho režisérka Tereza Srbová, která si zahrála hlavní roli s tanečníkem a hercem Davidem Boshem. Skladba je z alba Amerika (2019) inspirovaného stejnojmenným fragmentem Franze Kafky. Natáčelo se v červnu na střechách pražského Paláce Lucerna. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

 
Skupina Kafka Band má klip bez animace a s herci

„Možná poprvé v moderní literatuře se v Kafkově Americe objevují postavy silných, samostatných, sebevědomých žen. Jednu z nich potká i Karel Rossmann, hrdina knihy. Klára ho fascinuje. Když se k ní snaží přiblížit, zjistí, že na rozdíl od něj dobře ovládá džiu-džitsu. Flirt se změní v drsnou hru plnou svádění, agrese, násilí, temnoty, ale taky zvláštního humoru,“ říká spisovatel a zpěvák Jaroslav Rudiš z Kafka Band, který text písně napsal společně s německým producentem alba Alexandrem Riemenschneiderem.

Album Amerika vydala kapela Kafka Band na jaře roku 2019 jako druhé z plánované trilogie. Po první víceméně akustické nahrávce Zámek (2014) se na Americe kapela posunula k současnému soundu. Písničku Jiu Jitsu Frau do zkušebny přinesl Jaromír 99.

„Byl to takový jemný švédský pop. Alexander to vzal a přenesl do Německa. Skladba potemněla a zdrsněla a nasála hodně z německé nové vlny,“ říká zpěvák Jaromír 99.

Jaromír 99, zpěvák skupiny Kafka Band.

Foto: archiv kapely

Kafka Band zveřejnil ze zatím poslední desky Amerika tři videa, včetně 3D klipu na skladbu People Get Lost. Ale teprve čtvrté video je bez animace a s herci.

„Kafkova Amerika je příběhem velkého osamění. V našem klipu se mladý pár setkává na střeše nad Prahou. Jeho vztah je naplněný samotou a podivnou izolací a neschopností spolu komunikovat. To se snaží překlenout zvláštní hrou a bizarními zážitky. Stíny je k sobě přitahují víc než slova,“ říká Tereza Srbová.

Jako režisérka natočila mimo jiné klipy pro kapely Priessnitz a Umakart. Pro obě kapely natáčel i kameraman Jiu Jitsu Frau Jan Baset Střítežský, který s Jaromírem 99 a Jaroslavem Rudišem spolupracoval na zfilmování jejich komiksu Alois Nebel. Za kamerou stál také u filmů Fair Play nebo Díra u Hanušovic. Výpravu klipu měla na starosti Olo Křížová, střih Marek Myšička. Klip k písni vznikl pro Literární dům v německém Stuttgartu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků