Hlavní obsah
 

Šílený videoklip Xindla X k písni Volnoběh ohlašuje best of Anděl v blbým věku

Hravá píseň Xindla X Volnoběh se dočkala ambiciózního videoklipu. Jeho režisérem je Jakub Sommer. Spolu s dalšími dvěma novinkami a více než dvěma desítkami hitů se objeví na best of albu Anděl v blbým věku, které vyjde 18. října. To nejlepší ze svého repertoáru připomene Xindl X na již vyprodaném koncertě v pražském Foru Karlín 28. listopadu.

 
Šílený videoklip Xindla X k písni Volnoběh ohlašuje best of Anděl v blbým věku

Singl Volnoběh je první spoluprací Xindla X s dvojicí mladých libereckých producentů Kenny Rough a Robin Mood. Ti zpěvákův osobitý textařský rukopis plný zábavných slovních hříček oblékli do zcela nového kabátu. Při jeho pomyslném šití hojně čerpali z vlivů současné elektronické scény.

„Byla pro mě zajímavá zkušenost nahrávat s někým, kdo k aranžím přistupuje jinak, než jsem byl dosud zvyklý. S oběma kluky to bylo pohodové natáčení a věřím, že se dobrá nálada přenesla i do výsledné písně. Také doufám, že to rozhodně není naše poslední spolupráce,“ pochvaluje si nový impuls ve své tvorbě Ondřej Ládek, tedy Xindl X.

K optimistické skladbě, která nabádá k tomu, abychom v životě občas zvolnili a vychutnávali si každý jeho okamžik, vznikl výpravný videoklip z dílny režiséra Jakuba Sommera. Ten stojí za úspěchem nápaditých snímků ze začátků písničkářovy kariéry.

Xindl X pracoval na nové skladbě s novým týmem.

Foto: Tomáš Nosil

„Jsem rád, že jsem Jakuba po osmi letech opět ukecal, aby mi natočil další klip. Ten předchozí, k písni Nejlepší kuchař, byl spíš takový malý velkofilm, a tak jsme si dlouho říkali, že bude těžké ho něčím trumfnout. Ale myslím, že se nám to podařilo. Fanoušci se můžou těšit na náš dost možná nejvýpravnější a zcela určitě nejšílenější klip,“ ubezpečuje Xindl X.

Sommer obsadil do hlavní role bláznivého videa mladého herce Oskara Hese. Zahrála si v něm také celá kapela Xindla X nebo herci Roman Štabrňák a Kristýna Frejová.

„Je to už můj čtvrtý klip pro Xindla. Rád pro něj natáčím nejenom proto, že mě jeho muzika a texty oslovují, ale také proto, že máme podobný smysl pro humor, baví nás stejné věci a při psaní scénářů si rozumíme. Jsem také rád, že jsme společně vybrali do hlavní role právě Oskara Hese, talentovaného herce, se kterým je radost točit,“ oceňuje režisér.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků