Hlavní obsah
Svatební salon Petry Hřebíčkové (vpravo) zvládne každou situaci. I hořící vlečku nevěsty Andrey Verešové, kterou nechtěně podpálí ženich Ernesto Čekan. Foto: Prima

RECENZE: Svatby, slzy a vtipy jako ze školní lavice

Nic nového pod sluncem, dalo by se stručně říct nad jedinou domácí novinkou, kterou televize přivítaly letošní prázdniny.

Svatební salon Petry Hřebíčkové (vpravo) zvládne každou situaci. I hořící vlečku nevěsty Andrey Verešové, kterou nechtěně podpálí ženich Ernesto Čekan. Foto: Prima
RECENZE: Svatby, slzy a vtipy jako ze školní lavice

Seriál stanice Prima s názvem Svatby v Benátkách nepřekvapil ničím, jen budí údiv vytrvalostí, s níž tuzemské komerční televize opakovaně sázejí na ospale upovídanou směs sentimentality a maloměstsky rozšafného humoru, a také touhou po jistotě, s jakou se snaží s lehkou obměnou znovu využít kdejaký motiv, téma a prostředí, které už uspělo jinde.

Hlavní hrdinka, „hodná a šikovná holka“ z malého města Petra Hřebíčková, proto vede společně s ambiciózní a věčně nespokojenou kamarádkou Alicí Bendovou svatební salón, o své dvě děti se stará sama a trpělivě čeká na to, až její ženatý milenec, staronová láska, konečně odejde od manželky. Jenže rozvod je pořád v nedohlednu, a tak dojde i na rázné trhání fotografií, pláč a sklenky vína na ex.

Z náměstíčka pod malebnou kulisou zámku je to coby kamenem dohodil do vsi, kde její táta Ladislav Potměšil sedlačí a chová králíky, kteří se už zajídají celé rodině. Zároveň nechybí spojení s „velkým světem“, jaké představuje třeba ženich z Ameriky či nezdárný bratr, neúspěšný herec Jiří Dvořák, jenž kdysi odmítl hospodařit na rodinném statku – a ještě dnes to mívá na talíři i s králíkem.

Nejenže neudělal kdovíjakou kariéru, ale ještě si půjčuje, kudy chodí, a tak mu otec nepřestane předhazovat jistotu „poctivého“ povolání a jeho pubertální dcera ohrnovat nos nad „blbostmi“, v jakých hraje.

Zatímco romantické filmy zahraniční produkce se sledují kvůli starobylým sídlům anglického venkova, tyrkysovým vodám Karibiku či barevným domkům nad fjordy, v Benátkách se publiku místo drahé exotiky podbízejí aspoň luxusní bělostné závěje ve svatebním salónu a jako jedna z nevěst i modelka Andrea Verešová – a ještě k tomu jen v prádle.

Obvyklou upovídanost českých vztahových seriálů tak Prima ve Svatbách nejen zdobí vlečkami, závoji a dortíky, ale zřejmě chce hrát i na bulvární strunu, kterou dráždí už diváky svých VIP zpráv. Když tedy nechá slavnou krásku před kamerou málem uhořet a ještě ji svlékne do podvazků, tomu se dá ještě rozumět, ale proč se snaží vydolovat vtip i z toho, že ji provdá za Opičku, to je tedy záhada.

Svatby v Benátkách
Prima, 29. června, 20 hod. Námět: Lucie Konečná, Magdalena Turnovská, scénář: Lucie Konečná, režie: Ján Sebechlebský, hrají: Petra Hřebíčková, Alice Bendová, Petr Kostka, Oldřich Vízner a další.

Celkové hodnocení 45 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků