Hlavní obsah
Kapela Post-It na pódiu. Foto: archiv kapely

Pražští Post-It vydají po deseti letech novou desku

V roce 2017 se na klubovou scénu po pětileté pauze vrátila pražská rocková kapela Post-It. Měla na kontě tři alba, přičemž to v té době poslední Post-I-Noor vyšlo v roce 2009. Nyní přichází s novou deskou. Je jí minialbum Co tě neposílí, to tě zabije! Pokřtí je 13. prosince na svém koncertu v pražském Paláci Akropolis, v den, kdy album vyjde.

Kapela Post-It na pódiu. Foto: archiv kapely
Pražští Post-It vydají po deseti letech novou desku

Název EP vznikl přesmyčkou citátu, který je připisován německému filozofovi Friedrichu Wilhelmu Nietzschemu. „Osobně mám pocit, že přesně v tomhle stavu se nacházím. A tak trochu i celá naše společnost. Je potřeba stále čelit novým výzvám, a hlavně se z ničeho nezbláznit,“ říká zpěvák Czenda.

EP obsahuje šest skladeb včetně již vydaných Opět sami, Ragnarok a Bonnie. Hudebně jde o obvyklý mix podob rockové hudby, tak jak to Post-It činili vždy. Svižné skladby doplňují i balady.

Nový klip skupiny Post-It.

Video: archiv kapely

„Každá kapela chce svým fanouškům nabídnout nové písničky s něčím navíc a zaznamenat tak dané období tvorby. To je i cílem našeho comebacku. Vnímáme to jako způsob poděkování našim fanouškům,“ zdůvodňuje vznik desky bubeník Bekouš.

Nahrávku pomohli produkovat Paya Bureš a Radek Tomášek ze Support Lesbiens, masteringu se zhostil Amák Golden z Golden Hives Studio. V písni Bonnie zpívá Martina Pártlová.

Ta bude také na křtu kmotrou nové desky. Koncert se odehraje 13. prosince v pražském Paláci Akropolis a zazní na něm jak skladby starší, tak nové i ty, které kapela dlouho nehrála.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků