Hlavní obsah
Rage Against the Machine Foto: Live Nation

Potvrzeno. Rage Against the Machine budou v Praze

Co před pár lety vypadalo jako nemožné, se stává realitou. Koncert kultovní americké kapely Rage Against the Machine v Praze proběhne 8. září v O2 areně.

Rage Against the Machine Foto: Live Nation
Potvrzeno. Rage Against the Machine budou v Praze

U Rage Against the Machine nebylo po určitou dobu jasné, jestli se ještě někdy sejdou, členové se věnovali sólovým projektům. Loni se ale obnovili a nyní potvrdili český koncert.

Americká skupina je jednou z ikon devadesátých let. Se svým debutem se v roce 1992 okamžitě proslavila. Směs funky basy, těžkotonážních riffů a agresivního rapu spolu se zdivočelou image přilákala miliony fanoušků po celém světě.

Album nazvané prostě Rage Against the Machine vládlo hitparádám, nasbíralo hned několik zlatých a platinových ocenění. Jen v Americe jeho prodeje překonaly magickou hranici tří milionů nosičů.

Velmi úspěšné bylo také album Evil Empire. Třetí deska The Battle Of Los Angeles z roku 1999 získala nominaci na cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album, ale v kapele to začalo drhnout a vzápětí ukončila činnost. Deska Renegades tak vyšla „posmrtně”.

Po sedmi letech se dali dohromady, ale podruhé se rozpadli v roce 2011. Když loni Tim Commerford, Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk opět ohlásili, že zase budou hrát, vzbudilo to i u českých fanoušků naději, že možná v Praze uslyší naživo brutální riffy Killing In Your Name, Know Your Enemy nebo Bullet In The Head.

Vstupenky budou v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 14. února 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků