Hlavní obsah
Pokáč na demonstraci zazpívá i promluví. Foto: Warner Music

Písničkář Pokáč: Demonstrace má upozornit na problémy

V pondělí 27. července v 18.45 se na Staroměstském náměstí v Praze sejdou zástupci české hudební scény. Chtějí vyjádřit nesouhlas se současnými kroky vládních institucí směrem k živé hudbě a nabídnout možnosti řešení krize v hudebním sektoru. Mezi vystupujícími a řečníky bude i písničkář Pokáč.

Pokáč na demonstraci zazpívá i promluví. Foto: Warner Music
Písničkář Pokáč: Demonstrace má upozornit na problémy

Co přimělo zástupce hudební branže k demonstraci?

Demonstrace má vždy upozornit na problémy. Nám, kteří přijdeme na Staroměstské náměstí, vadí, že se u nás tak trochu mává s kulturou a zapomíná se na to, že jsou tu desítky tisíc lidí, kteří v hudebním průmyslu pracují a ze dne na den přicházejí o práci.

Chápeme, že je v naší zemi mimořádný stav. Nemělo by se ale stávat, že akce budou rušeny ze dne na den, jako se to minulý týden stalo na ostravském NeFestivalu.

Čeho chcete dosáhnout?

Měl by být vytvořen plán pro epidemiologická opatření při hromadných akcích, aby bylo jasné, co se za jakých okolností stane. Měly by být spuštěny podpůrné programy pomoci lidem, kterých se vládní opatření existenčně dotkla, a chceme, aby vznikl plán na obnovení živé kultury. Kdyby se tyto tři body podařilo naplnit, dá se demonstrace označit za úspěšnou.

Je situace v hudebním sektoru kritická?

Je velmi nestandardní, protože nikdo neví, co bude zítra. Samozřejmě to není jenom případ hudby a kultury obecně. Jenže třeba takový festival se chystá celý rok, prodávají se na něj vstupenky a je v něm spousta peněz. Podle toho je třeba s ním zacházet.

Když se taková akce na poslední chvíli zruší, a přitom jsou plné obchodní domy lidí, je to k zamyšlení.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků