Hlavní obsah
Nové knihy Foto: Novinky

Nové knihy: Petr Eidler, Ann Grangerová, Martin Nesměrák a další

V tomto týdnu se na knižním trhu objevily detektivní romány ze současnosti i minulosti. Kromě nich se lze začíst také do knih, které sarkastickým způsobem popisují nelehkou cestu životních outsiderů za životním snem.

Nové knihy Foto: Novinky
Nové knihy: Petr Eidler, Ann Grangerová, Martin Nesměrák a další

Petr Eidler: Kdo zabije Evu S.?

Eva Stieglitzová dostane anonym, že jsou její dny sečteny. Na svůj věk je ale stále aktivní sportovkyně, která se jen tak něčeho nezalekne. Když jí dcera s vnučkou nabídnou, že jí zajistí ochranu, soukromého detektiva, odmítne je. Jenže výhrůžky neustávají, navíc se blíží oslava jejích narozenin...

Moba, 320 stran, 289 Kč

Obal knihy

Petr Studený: Jeden život nikoho

Roman Kozlovský se do světa, ve kterém se lidé tvrdě prosazují, nehodí. Věří, že poctivá práce mu přinese úspěch a dostatek prostředků pro něj i rodinu. Tak trochu proti své vůli a mimo plán se stal prodejcem a čím víc se snaží jít nahoru, tím víc padá na dno. Jeden život nikoho je román o pádu, lidských hodnotách a hledání cesty vzhůru.

Petrklíč, 344 stran, 289 Kč

Obal knihy

Lara Wiliamsová: Tajný spolek hladových žen

Hlavní hrdince Robertě táhne na třicet let, pracuje pro módní web a nemá vážný vztah. Její snahy dostát ideálům současné ženy pokaždé něco pokazí. Pak ale potká Stevie a společně založí Tajný spolek hladových žen, v němž je každá z členek sama sebou. Scházejí se po setmění a nezřízeně se cpou, vnikají do soukromých objektů a řádí v nich. Co když ale do jejich klubu pronikne muž?

Kniha Zlín, 324 stran, 349 Kč

Obal knihy

Ann Grangerová: Nezvyklý zájem o mrtvoly

Anglická detektivka vypráví příběh z roku 1864. Lizzie Martinová přijme místo společnice bohaté vdovy. Zaujme ji zjištění, že její předchůdkyně zmizela. Když se ale její tělo najde v troskách nedávno stržených domů, spojí se s kamarádem z dětství, nyní policejním inspektorem, a s jeho pomocí začne případ vyšetřovat.

Moba, 336 stran, 349 Kč

Obal knihy

Martin Nesměrák: Na zemské stezce

Román z první třetiny třináctého století líčí okolnosti vzniku hradu Landštejna. Na zemské stezce v blízkosti landštejnské zemské brány dojde k přepadení kupecké výpravy a k vraždě rakouského šlechtice. Pozadí zločinu se snaží rozkrýt velitel hradní posádky. Jedná se o náhodné přepadení, nebo souvisí vražda s výbušnou politickou situací na neklidné hranici?

Moba, 432 stran, 359 Kč

Obal knihy

Eva Urbaníková: Příliš osobní známost

Úspěšný román se stal předlohou ke stejnojmennému filmu. Třicetiletá Natálie potkává vdovce Marka s malým děvčátkem. Láska na sebe nedá dlouho čekat a všechno vypadá přímo ideálně. Do Markova života ale zasáhne ekonomická krize, začne pít a frustraci si vybíjí na svých nejbližších na dcerce a partnerce.

Motto, 152 stran, 249 Kč

Obal knihy

Moa Herngrenová: Miss těžká váha

Annie Eková váží více než dvě stě kilo a většinu času tráví sama v bytě pojídáním sušenek a sledováním Instagramu. Její život se změní, když se zúčastní televizní reality show o hubnutí. Před očima celého Švédska se z ní stává Miss těžká váha a celebrita. Jenže svět médií je falešný a ona si v něm stále připadá sama.

Motto, 376 stran, 399 Kč

Obal knihy


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků