Hlavní obsah

Nová chystá seriál Ztraceni, ČT uvede Donutila

Česká televize (ČT) a Nova v pondělí představily po novince pro své podzimní vysílání. V případě ČT to je další díl cyklu 3+1 s Miroslavem Donutilem, tentokrát na téma lázní. Nova novinářům nabídla pilotní díl v zahraničí oceňovaného seriálu Ztraceni, který se ve světě vysílal pod anglickým názvem Lost. Oba snímky se ve vysílání dotyčných stanic objeví tuto neděli.

Nová chystá seriál Ztraceni, ČT uvede Donutila

Cyklus 3+1 s Miroslavem Donutilem sestavený ze tří povídek zavede diváky do prostředí, které si mnozí spojují s relaxací a klidem; to však v novém díle nebude tak zcela pravda. "Zdeněk Zelenka jako režisér a autor mě velmi překvapil. Měl jsem původně pocit, že to bude lázeňská tématika se vším všudy, a on k tomu přidal téma zločinu," řekl Donutil.

V první povídce tak populární herec ztvární zločince, který se právě vrátil z vězení a chce si vzít svou letitou přítelkyni z "galerky"; pro získání snubních prstýnků ale nezvolí nejlepší způsob. V další povídce se Donutil postaví naopak na stranu zákona jako kriminalista, který si jede do lázní odpočinout a nakonec skončí u vyšetřování místní vraždy. Ve třetí povídce hraje otce, který řeší peripetie se svým synem a zámky, k nimž nezná heslo či nemá klíče.

Ani do budoucna diváci o další díl 3+1 nepřijdou, již Donutil natáčel další z povídek. Společným motivem bude náhoda. "Náhoda je věc velmi potřebná a často se vyskytující. A když je na ni člověk připraven, tak mu může i posloužit," míní herec.

Na Barrandově slibují seriálový hit

Nova novinářům představila pilotní díl seriálu Ztraceni, který společně s dalšími 24 epizodami odvysílá díky smlouvě se společnosti Buena Vista International. Seriál v loňském roce získal šest televizních cen Emmy, které jsou považovány za obdobu filmových Oscarů, a v průměru sledovalo první i druhou řadu 19 miliónů Američanů.

"Pilotní epizoda seriálu se stala nejdražší v dějinách televize. Stála 10 miliónů dolarů (220 miliónů korun)," uvedla mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Seriál popisuje osudy cestujících, kteří přežili nehodu dopravního letadla na trase z Los Angeles do Sydney. Naděje na záchranu jsou téměř nulové, neboť šest hodin před katastrofou letoun ztratil spojení, změnil kurz a letěl tisíce mil neznámou trasou. V extrémních podmínkách ostrova v Pacifiku se projevují lidské charaktery a zachránění cestující navíc postupně zjišťují, že ostrov, na němž se ocitli, má mnohá tajemství a záhady.

Nova bude seriál vysílat každou neděli po 21:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků