Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Coldplay, Doga, Santana, Tom Morello a další

Coldplay se na novém albu tematicky dotýkají hvězd, kytarista Tom Morello si na to své zase přizval hvězdy hudebního nebe. Kapela Doga zůstala věrná poctivému rocku, Santana nadále vychází z latinsko-americké hudby. Kelly Clarkson je už vánoční, Finneas na desce opustil svou sestru Billie Eilish a Napořád pracovali na albu s britským producentem.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Coldplay, Doga, Santana, Tom Morello a další

Coldplay: Music of The Spheres

Devátou studiovou desku britských Coldplay předznamenal singl Higher Power, jenž si odbyl světovou premiéru na mezinárodní kosmické stanici, kde si ho přehrál francouzský astronaut Thomas Pesquet. S druhým singlem My Universe, na němž spolupracovali s k-popovou skupinou BTS, se Coldplay stala první britskou formací, která debutovala na prvním místě americké hitparády. Na novince Music Of The Spheres hostuje i zpěvačka Selena Gomez, která Chrise Martina doprovází v baladě Let Somebody Go.

Nové album

Foto: Warner Music

Doga: Respekt

Jedenácté studiové album karvinské kapely Doga již podle názvu oznamuje, že jeho tématem je vzájemný respekt mezi lidmi. Razantní rocková nahrávka vznikala v ostravském studiu Citron pod vedením producenta Djordjeho Eriče. Kapela využila koronavirové koncertní pauzy a tvořila v uvolněné atmosféře.

Nové album

Foto: archiv kapely

Santana: Blessings and Miracles

Kytarista Carlos Santana nabízí další latinsko-rockové album. Přizval k jeho realizaci pozoruhodné hosty, mezi kterými jsou například Kirk Hammett z Metalliky, Chris Stapleton, Rob Thomas a další. Na albu je stále patrný Santanův odkaz k hudbě šedesátých let.

Nové album

Foto: archiv umělce

Kelly Clarkson: When Christmas Comes Around

Deváté studiové album americké zpěvačky Kelly Clarkson je po Wrapped in Red (2013) její druhé vánoční. Navazuje rovněž na její osmé studiové dílko Meaning of Life (2017). Jsou na něm verze slavných vánočních písní, skladby původní i duety zpěvačky s Chrisem Stapletonem, Arianou Grande a Brettem Eldredgem.

Nové album

Foto: Atlantic

Tom Morello: The Atlas Underground Fire

Americký kytarista Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave) vydává sólové album The Atlas Underground Fire. Spojil na něm rockovou, alternativní a elektronickou hudbu v jeden celek. Mezi hosty jsou kapela Bring Me the Horizon, Bruce Springsteen, Eddie Vedder, Chris Stapleton, Damian Marley a další.

Nové album

Foto: Mom + Pop Music

Finneas: Optimist

Finneas O’Connell je osminásobný držitel Grammy, skladatel, textař, producent, zpěvák, bratr Billie Eilish a jeden z hlavních strůjců jejího úspěchu. Nyní vydává své debutové album. Kromě deseti zbrusu nových skladeb jsou na něm i dříve vydané singly. Tématem je bolestivost lásky.

Nové album

Foto: Universal Music

Napořád: Láska je nejvíc

Česká skupina Napořád vydala digitálně debutové album Láska je nejvíc s tuctem autorských písniček. Natočila ho s britským producentem Clintem Murphym. Pokud dobře dopadne crowfundingová kampaň, vyjde deska fyzicky 26. listopadu, kdy se odehraje její křest v novém kulturním centru Vzlet ve Vršovicích.

Nové album

Foto: archiv kapely

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků