Hlavní obsah

Nová alba: Coldplay, Doga, Santana, Tom Morello a další

20. 10. 2021, 7:00
Právo, Jaroslav Špulák

Coldplay se na novém albu tematicky dotýkají hvězd, kytarista Tom Morello si na to své zase přizval hvězdy hudebního nebe. Kapela Doga zůstala věrná poctivému rocku, Santana nadále vychází z latinsko-americké hudby. Kelly Clarkson je už vánoční, Finneas na desce opustil svou sestru Billie Eilish a Napořád pracovali na albu s britským producentem.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Coldplay: Music of The Spheres

Devátou studiovou desku britských Coldplay předznamenal singl Higher Power, jenž si odbyl světovou premiéru na mezinárodní kosmické stanici, kde si ho přehrál francouzský astronaut Thomas Pesquet. S druhým singlem My Universe, na němž spolupracovali s k-popovou skupinou BTS, se Coldplay stala první britskou formací, která debutovala na prvním místě americké hitparády. Na novince Music Of The Spheres hostuje i zpěvačka Selena Gomez, která Chrise Martina doprovází v baladě Let Somebody Go.

Foto: Warner Music

Nové album

Doga: Respekt

Jedenácté studiové album karvinské kapely Doga již podle názvu oznamuje, že jeho tématem je vzájemný respekt mezi lidmi. Razantní rocková nahrávka vznikala v ostravském studiu Citron pod vedením producenta Djordjeho Eriče. Kapela využila koronavirové koncertní pauzy a tvořila v uvolněné atmosféře.

Foto: archiv kapely

Nové album

Santana: Blessings and Miracles

Kytarista Carlos Santana nabízí další latinsko-rockové album. Přizval k jeho realizaci pozoruhodné hosty, mezi kterými jsou například Kirk Hammett z Metalliky, Chris Stapleton, Rob Thomas a další. Na albu je stále patrný Santanův odkaz k hudbě šedesátých let.

Foto: archiv umělce

Nové album

Kelly Clarkson: When Christmas Comes Around

Deváté studiové album americké zpěvačky Kelly Clarkson je po Wrapped in Red (2013) její druhé vánoční. Navazuje rovněž na její osmé studiové dílko Meaning of Life (2017). Jsou na něm verze slavných vánočních písní, skladby původní i duety zpěvačky s Chrisem Stapletonem, Arianou Grande a Brettem Eldredgem.

Foto: Atlantic

Nové album

Tom Morello: The Atlas Underground Fire

Americký kytarista Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave) vydává sólové album The Atlas Underground Fire. Spojil na něm rockovou, alternativní a elektronickou hudbu v jeden celek. Mezi hosty jsou kapela Bring Me the Horizon, Bruce Springsteen, Eddie Vedder, Chris Stapleton, Damian Marley a další.

Foto: Mom + Pop Music

Nové album

Finneas: Optimist

Finneas O’Connell je osminásobný držitel Grammy, skladatel, textař, producent, zpěvák, bratr Billie Eilish a jeden z hlavních strůjců jejího úspěchu. Nyní vydává své debutové album. Kromě deseti zbrusu nových skladeb jsou na něm i dříve vydané singly. Tématem je bolestivost lásky.

Foto: Universal Music

Nové album

Napořád: Láska je nejvíc

Česká skupina Napořád vydala digitálně debutové album Láska je nejvíc s tuctem autorských písniček. Natočila ho s britským producentem Clintem Murphym. Pokud dobře dopadne crowfundingová kampaň, vyjde deska fyzicky 26. listopadu, kdy se odehraje její křest v novém kulturním centru Vzlet ve Vršovicích.

Foto: archiv kapely

Nové album

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků