Hlavní obsah
 

Něžný singl Icarus zpěvačky Giudi získal na klavírní malebnosti

Zpěvačka Giudi odhaluje svou neoklasickou symfonii Icarus. Klavírní verzi vdechl život skladatel a klavírista Karel Havlíček. Ke skladbě vznikl videoklip, který má na Novinkách.cz premiéru.

 
Něžný singl Icarus zpěvačky Giudi získal na klavírní malebnosti

„Před časem mě oslovila jedna francouzská rozhlasová stanice a požádala o jednoduchou akustickou verzi skladby Icarus do jednoho z jejích programů. Byl to impulz a dobrá záminka, abych oslovila Karla. Ten celou ideu pozvedl na další úroveň. Icarus je o zbavení se bolesti, která pramení z našich největších životních ztrát. Je to silná, ale zároveň křehká skladba. Výsledek nás oba chytil za srdce, proto jsme se rozhodli skladbu vydat jako společný singl a natočit k ní videoklip,” vysvětluje Giudi ke spolupráci s Karlem Havlíčkem.

Videoklip byl natočený na jeden záběr. Díky tomu byla nejvěrohodněji zachovaná autenticita a napětí skladby.

„Při one-take videoklipech musí být do detailu promyšlený každý pohyb kamery i účinkujících, každý detail scény a její nasvícení. Na první pohled jednoduchá, ale zároveň ta nejtěžší filmařská disciplína,” vysvětluje Giudi.

Art director Jakub Ra a kameraman Kryštof Melka si s Giudi sedli po všech směrech a na tomto natáčení se jejich vzájemné souznění a cit pro detail jen potvrdil, navíc v přátelské a pozitivní atmosféře, kde vše funguje tak, jak má.

Italskou premiéru skladby Giudi živě představí v létě v televizi RaiDue. Reprezentuje Českou republiku na mezinárodním showcaseovém festivalu Ines, který představuje nejnadějnější evropské umělce hudebním profesionálům z celé Evropy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků