Hlavní obsah
Petr Vršek (Horacio), Veronika Macková (Ofelie) a Jaroslav Plesl (Hamlet) v inscenaci Hamleta. Foto: © AGENTURA SCHOK Viktor Kronbauer

Letní shakespearovské slavnosti začnou později

Pořadatelé Letních shakespearovských slavností upravují letošní program a věří, že v červnu zahájí předprodej vstupenek do hledišť, jejichž kapacita bude dávat smysl. Zásadní změnou je přeložení premiéry magické komedie Bouře v režii tandemu SKUTR na sezónu 2021.

Petr Vršek (Horacio), Veronika Macková (Ofelie) a Jaroslav Plesl (Hamlet) v inscenaci Hamleta. Foto: © AGENTURA SCHOK Viktor Kronbauer
Letní shakespearovské slavnosti začnou později

„Po pečlivém zvážení situace jsme se rozhodli letošní ročník realizovat bez premiéry, která byla plánovaná na 24. června. Letní shakespearovské slavnosti tak tento rok začnou o měsíc později a budou kratší. Zásadní pro realizaci celé akce je odhodlání všech partnerů v čele se skupinou PPF letošní poněkud atypický ročník podpořit,“ říká umělecký ředitel Libor Gross.

Shakespearovy hry v podání oblíbených herců jsou připraveny k uvedení na všech tradičních scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Přesto je již nyní jasné, že dojde k vynuceným změnám.

„Mrzí nás to moc, ale kromě odložené premiéry se letos nepodíváme do Bratislavy a ani bratislavští kolegové nepotěší diváky v Česku. Vzhledem k mezinárodnímu obsazení to odnese i Sen noci svatojánské v podání Prague Shakespeare Company. Věříme, že další změny nebudou nutné s tím, že alfou a omegou bude stanovený limit počtu diváků na představení,“ dodává ještě Gross.

I přes avizované úpravy je pro diváky připraven bohatý program. Mimo jiné loňská premiéra příběhu o destruktivní žárlivosti Zimní pohádka s Martinem Hofmannem nebo Michalem Isteníkem, komedie Mnoho povyku pro nic s Petrou Horváthovou, Petrem Čtvrtníčkem a Leošem Nohou nebo Hamlet v podání Jaroslava Plesla.

Dále rozverné komedie Večer tříkrálový s Nelou Boudovou a Václavem Koptou, Dobrý konec všechno spraví s Annou Fialovou, Martinem Dejdarem a Ondřejem Pavelkou a skvělé Zkrocení zlé ženy nebo nejžádanější titul Slavností Veselé paničky windsorské.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků