Hlavní obsah
Principál francouzského cirkusu Cahin Caha Daniel Gulko Foto: Archiv festivalu

Letní Letná nabídne unikátní spojení cirkusových souborů ze Švédska i Francie

Letošní Letní Letná v Praze slibuje pestrý program. Od 19. do 26. srpna sedmkrát vystoupí švédský Cirkus Cirkör, francouzské uskupení Cahin Caha a český Cirk La Putyka se společným kabaretním představení Lacrimae. Na jednom jevišti se setkají poprvé a možná i naposledy.

Principál francouzského cirkusu Cahin Caha Daniel Gulko Foto: Archiv festivalu
Letní Letná nabídne unikátní spojení cirkusových souborů ze Švédska i Francie

Všechny tři soubory patří k předním evropským představitelům nového cirkusu. Za realizací projektu, jehož přípravy zabraly rok, stojí především principálové Tilde Björfors (Cirkus Cirkör), Daniel Gulko (Cahin Caha) a Rosťa Novák (Cirk La Putyka).

„´Lacrimae´ znamená mnoho slz nebo kapek, které se slévají do jednoho silného proudu. Podobně se spojují naše soubory, které mají odlišné zázemí i styl práce,“ vysvětluje Rosťa Novák.

Tři v jednom

Vystoupení se skládá ze tří částí. Každý soubor má nacvičených 25 minut a Rosťa Novák vše svým režijním vedením spojí v jeden celek. Výsledná podoba představení se drží v tajnosti, už teď je ale jasné, že nabídne obecenstvu, které chce režisér rovněž vtáhnout do děje, mimořádný zážitek z prostředí nového cirkusu.

Principál francouzského cirkusu Cahin Caha Daniel Gulko

Foto: Archiv festivalu

Takové spojení více cirkusů není vůbec běžné. Švédové nabídnou mimo jiné provazochodce a trapézistku, tuzemský soubor mistra velké obruče a francouzský principál Daniel Gulko vystoupí se svými vzdušnými akrobaty. To je však jen zlomek informací o takřka divadelním představení s příběhem, jež si nachystali.

Ani bez Lacrimae by návštěvníci nepřišli zkrátka

Kanadský soubor 7 Fingers nabídne v rámci svého programu La Vie velmi zajímavý výstup s akrobacií na lidech, řetězech i ve vzduchu. Hned první den festivalu proběhne od 17:00 Festivalové entrée s účastí více uměleckých uskupení. Nebude chybět ani tradiční festivalové škola pro děti od 6 do 15 let Letní Letňák, kde se budou zábavnou formou učit základům herectví, žonglování, výtvarným technikám a práci s hlasem.

Zahraniční hosté nebudou všechno, návštěvníci se mohou těšit i na šikovné domácí umělce. Od mladých akrobatů, kteří spolupracujících s Cirkusem Mlejn, přes Vandu Hybnerovou, divadlo Tejp, divadelní kabaret Lidoskop s moderátorem Tomášem Matonohou až po přísun pohádek pětkrát denně (např. Teátr Víti Marčíka, Vojta Vrtek, Circus Sacra, Koňmo), koncerty a možnost příjemného posezení u libovolného nápoje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků