Hlavní obsah
Nikola Mucha s kapelou. Foto: Petr Hegyi

Festival pro židovskou čtvrť spojuje hudbu, film a divadlo

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice letos proběhne 28. až 30. srpna v komornější variantě. Přesto nabídne mnoho hudby, filmů a divadlo i v plenéru. Dorazí mimo jiné Mucha, První hoře a ZVA 12–28 Band.

Nikola Mucha s kapelou. Foto: Petr Hegyi
Festival pro židovskou čtvrť spojuje hudbu, film a divadlo

„Poprvé v dlouhé historii festivalu jsme ho nemohli uskutečnit v plnohodnotném rozsahu a v obvyklém termínu,“ uvedl hlavní dramaturg programu Antonín Kocábek.

„Rozhodli jsme se ale nakonec to nevzdat a využít všechny dostupné možnosti. Sice jsme museli některá nejznámější jména posunout až na příští ročník, ale i tak si myslíme, že nabízený program nezaostává za předchozími roky a má co nabídnout. Nabídka filmové scény opět vydá za samostatný filmový festival, v hudbě máme i tentokrát velmi široký žánrový záběr a tradičně mnoho jmen, o kterých se mluvit spíš teprve bude, a ani při zkráceném programu jsme nezapomněli na příznivce literatury, divadla či výtvarného umění.“

Hudební část letos obstarají Květy, Mucha, Palma, Makak Akustikus, Evolet, Slut, První hoře, ZVA 12–28 Band, Past, Dingo, Phoenix Quartet, MarZ, I Love You Honey Bunny, Branko’s Bridge, On The Roof, Ciśnienie. Zahrají také 20 000 židů pod mořem, Povodí Ohře nebo čerstvá držitelka ceny Anděl Beata Hlavenková se svou Kapelou snů.

Divadelní spolek Jedl uvede představení Karola Wojtyły Miláček/Píseň písní, divadlo Kolonie představení pro děti Bacha na Bacha, Masobeton site specific představení, číst budou Martin Trdla, Jiří Šimáček a Magda Kolářová, přednášet Petr Blažek, vystavovat fotograf Jindřich Štreit, slovenský kolektiv Hogwash a fotografka a filmařka Agnieszka Traczewska.

Plnohodnotný ročník festivalu proběhne 8.–11. 7. 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a držitelé je budou moci využít na letošní alternativní variantu ve dnech 28. až 30. 8. nebo si je ponechat na rok příští. Více na www.boskovice-festival.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků