Hlavní obsah
John Frusciante Foto: Profimedia.cz

Do Red Hot Chili Peppers se vrací původní kytarista a chystají koncerty

Do skupiny Red Hot Chili Peppers se vrací John Frusciante, původní člen z devadesátých let, kdy se sestava proslavila s geniálním albem Blood Sugar Sex Magik.

John Frusciante Foto: Profimedia.cz
Do Red Hot Chili Peppers se vrací původní kytarista a chystají koncerty

Frusciante nahradí kytaristu Joshe Klinghoffera po deseti letech. O skutečném důvodu jeho odchodu slavní „red hoti“ nic neřekli, zveřejnili jen zdvořilé fráze.

„Josh je nádherný muzikant, kterého uznáváme a milujeme. Jsme hluboce vděčni za čas strávený s ním, a bezpočet darů, který s námi sdílel. Také oznamujeme s velkým nadšením, že John Frusciante se vrací do skupiny,“ uvedli na Instagramu.

Frusciantova minulost ve skupině je dost složitá. Do Red Hot Chili Peppers vstoupil už v roce 1988, kdy patřili do amerického undergroundu. Nahrával s nimi desky Mother’s Milk a Blood Sugar Sex Magik. Následná sláva a šílenství kolem kapely skončily tím, že odešel. V roce 1999 se ale vrátil a vydali spolu alba Californication, By the Way a Stadium Arcadium. Pak v roce 2009 zase odešel a vystřídal ho Josh Klinghoffer, který s nimi už předtím jezdil na turné.

Frontman Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis

Foto: Petr Hloušek, Právo

O Red Hot Chili Peppers bylo v poslední době málo slyšet. Na rok 2020 plánují koncerty v Americe, ale o evropském turné se zatím nepíše. V Česku vystupovali několikrát. Funková ikona devadesátek však není považována za úplně nejlepší koncertní kapelu, většina recenzentů se shoduje, že naživo jim energie trochu ubývá a se zpěvem se často trápí.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků