Hlavní obsah

Kronika „Red Hotů“. Flea píše memoáry

3. 4. 2014, 16:08
Novinky, Stanislav Dvořák

Flea alias Michael Balzary, slavný basák Red Hot Chili Peppers, je nejen muzikant, ale také milovník literatury. Nyní se rozhodl do ní vstoupit i jako autor a vydat autobiografii.

Foto: Warner Music

Baskytarista Michael Balzary, známý jako Flea

Článek

Flea slíbil velký příběh plný drog, bohémství a slávy. Kniha ještě nemá název, ale smlouva s Grand Central Publishing je již hotová.

“Grand Central s nadšením vydá Fleovy memoáry,” uvedl v tiskové zprávě vedoucí editor Ben Greenberg. „Kromě toho, že je vášnivý čtenář, je unikátní muzikant, myslitel a tvůrčí osobnost - ať už s Red Hot Chili Peppers, Atoms for Peace, nebo na konzervatoři Silverlake, která se stará o hudební vzdělání v Los Angeles.”

Flea popisuje své dětství a přesun z celkem běžného života na předměstí New Yorku na bohémskou scénu Los Angeles, kde působil i jeho nevlastní otec, který byl jazzman. Pak přišlo „občas složité přátelství a spolupráce“ s frontmanem Red Hot Chili Peppers Anthonym Kiedisem a bouřlivá, nelehká cesta kapely ke slávě, kterou započali už v roce 1983.

Flea tvrdí, že nabídne něco více než bulvární dekadenci, kterou najdete v každé rockové autobiografii. Literaturu prý miluje a psaní byla pro něj hodnotná zkušenost.

Reklama

Výběr článků