Hlavní obsah
 

David Koller vydal Pouta, písničku, kterou ukradli

Zpěvák, skladatel a hudebník David Koller zveřejnil singl Pouta a přidal k němu videoklip. Novinka by se přitom bez nadsázky mohla jmenovat Ukradená. Z vykradeného studia kytaristy Michala Pelanta zmizel, kromě hudebních nástrojů a elektroniky, také hard disk, na kterém byla uložena jediná v tu dobu existující původní verze rozdělané písně. Nakonec vznikla a dostala název Pouta.

 
David Koller vydal Pouta, písničku, kterou ukradli

Pouta tematicky a vlastně ani hudebně nenavazují na předchozí dvě skladby Davida Kollera My se vám ozveme a Planeta bez paměti. Text pojednává o katarzi ve vztahu, do které se jeho aktéři ponoří paradoxně teprve v momentě, kdy se od sebe dokážou odpoutat, když vyvětrají odér věčných křivd a rozbijí nekonečný kruh výčitek.

Hudbu složili Michal Pelant a David Koller. Autory textu jsou básník Jáchym Topol a Barbora Hanková.

„Pouta jsou v řadě třetí nový podzimní singl a zároveň patří do projektu QR, našeho on-line alba. Nevím, kolik písní celkem vydáme, ale do konce roku plánujeme vydat EP, a to znamená, že bychom rádi dokončili ještě čtvrtou píseň,“ říká David Koller.

„O čem jsou Pouta? Každý se někdy v životě s někým rozešel a spousta lidí nakonec cítila úlevu. Když člověk odejde a racionálně ví, že to je pro oba lepší, po čase se uklidní i emoce a oběma je nakonec lépe než v toxickém vztahu,“ dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků