Hlavní obsah
Dan Bárta Foto: Lucie Maceczková

Dan Bárta dokončuje album a v září vyrazí na česko-slovenské turné

Kráska a zvířený prach je název nového alba Dana Bárty a skupiny Illustratosphere. Jeho vydání bude provázet i velké česko-slovenské turné.

Dan Bárta Foto: Lucie Maceczková
Dan Bárta dokončuje album a v září vyrazí na česko-slovenské turné

Dan Bárta hlásí, že práce na novém řadovém albu se chýlí ke konci. Skupina Illustratosphere vznikla už v roce 1999 a vydala zatím celkem čtyři uznávané desky.

„Materiál na novou desku jsme sbírali dlouho. Skladby zařazené na album Kráska
a zvířený prach reflektují náš hudební i osobnostní vývoj za posledních šest let.   
A protože je těžiště naší práce v původnosti a řemesle, věřím, že čas hrál v jejich prospěch. Nové skladby jsou křehké i hrubší, s žánry si moc hlavu nelámeme, sem tam si zaexperimentujeme, jejich témata jsou intimní i společenská, aranžmá úsporná i košatá, no, ostatně jako už dvacet let. A vedle písní v češtině se na albu objeví i dvě v angličtině a jedna ve slovenštině,“ řekl Dan Bárta.

„Koncert je nejzábavnějším projevem naší práce. Posloucháme se, reagujeme na sebe a hrajeme spolu rádi. Jsem proto rád, že budeme moci představit desku v rámci živého hraní fanouškům hned, jakmile vyjde. Hraní nových věcí je totiž vždycky vzrušující, šňůra k desce funguje jako síto. Musíme každý ten nový kus vždycky znovu najít a přednést, okořenit, zahustit nebo zředit, je to slast i boj, zkrátka pravý muzikantský chlebíček.“

Kráska a zvířený prach bude poprvé pokřtěna 18. září v Bratislavě, pražský křest se koná v Akropoli 8. října. Mezitím kapela navštíví řadu dalších měst jako Písek, Brno, Jihlavu, Nový Jičín, Frýdek-Místek, Pardubice, Litoměřice, Plzeň, Aš, Jablonec nad Nisou, Poděbrady, Kutnou Horu či Mělník.

V rámci devatenácti koncertů Zvířený prach tour 2019 vystoupí Dan Bárta s rytmikou, již tvoří přední český kontrabasista a baskytarista Robert Balzar a nový člen Illustratosphere, vyhledávaný studiový hráč, bubeník Martin Valihora, a se zakládajícími členy skupiny, klávesistou Filipem Jelínkem a kytaristou Miroslavem Chyškou.

Zvířený prach tour 2019

18. 9. Bratislava
19. 9. Bratislava
20. 9. Bystré v Orlických horách
21. 9. Praha-Radotín
22. 9. Písek
23. 9. Brno
24. 9. Otrokovice
25. 9. Nový Jičín
26. 9. Frýdek-Místek
27. 9. Jihlava
28. 9. Pardubice
8. 10. Praha
9. 10. Litoměřice
10. 10. Plzeň
11. 10. Aš
12. 10. Jablonec nad Nisou
13. 10. Poděbrady
14. 10. Kutná Hora
15. 10. Mělník

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků