Hlavní obsah
Britská skupina Coldplay Foto: Jan Handrejch, Právo

Coldplay kvůli starostem o životní prostředí nepojedou na turné

Britská kapela Coldplay nepojede na turné se svým nejnovějším albem, aby nezatěžovala životní prostředí, řekl BBC frontman této hudební skupiny Chris Martin. Členové kapely chtějí, aby v budoucnu jejich koncertní série měly z ekologického hlediska pozitivní dopad.

Britská skupina Coldplay Foto: Jan Handrejch, Právo
Coldplay kvůli starostem o životní prostředí nepojedou na turné

„V současnosti máme za sebou dost velkých turné. Ale jak toto obrátíme, aby nešlo o to, pořád jen brát, ale hlavně dávat?” uvedl Martin v rozhovoru s BBC. „Bereme si nějaký čas na to, abychom popřemýšleli, jak my sami můžeme aktivně přispět (ke zlepšení životního prostředí),” řekl také.

Coldplay jsou nyní v jordánském Ammánu, kde je v pátek čekají dva koncerty, jeden se bude konat za úsvitu a druhý při západu slunce a budou odrážet dvě poloviny jejich nového alba Everyday Life. Vystoupení kapely bude naživo přenášené na internetovém kanálu YouTube. Pátek je také dnem, kdy nová deska Coldplay vyjde. V pondělí odehrají zatím jediný naplánovaný koncert, a to v londýnském přírodopisném muzeu. Výtěžek z něho věnují vybrané nadaci, která se zabývá ochranou životního prostředí.

BBC připomíná, že skupina Coldplay byla naposledy na světovém turné po pěti kontinentech v letech 2016 a 2017. Odehrála během něho 122 koncertů. Lidé v Česku si tuto kapelu, která je sedminásobnou držitelkou cen Grammy i řady dalších prestižních ocenění, mohli naživo poslechnout v září 2012 v pražském Edenu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků