Hlavní obsah
Adventní kalendář vzniká v reprezentativních prostorách budov Národního divadla a Státní opery. Foto: Sergei Gherciu

Adventní kalendář Opery Národního divadla

Netradiční projekt, na němž se podílejí sólisté i členové orchestrů a sborů Opery Národního divadla a Státní opery, vzniká v těchto dnech bez diváků na různých místech historických budov naší první operní scény v Praze. Adventní kalendář Opery Národního divadla online slibuje posluchačům nejen koledy a písně s adventní a vánoční tematikou, ale i další hudební skvosty.

Adventní kalendář vzniká v reprezentativních prostorách budov Národního divadla a Státní opery. Foto: Sergei Gherciu
Adventní kalendář Opery Národního divadla

Umělci chtějí tímto činem povzbudit své příznivce i všechny, kteří hudbu v tomto období vnímají jako jeden z pilířů svobody ducha.

„Jsem velmi hrdý na všechny naše sólisty i členy obou uměleckých souborů za spolupráci na tomto díle, které jistě bude v nadcházející adventní době každodenním milým dárkem,“ říká Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Do 25. prosince bude na Facebooku, Instagramu a kanálu YouTube Opery ND pro každý den nachystáno jedno hudební překvapení. Režii projektu má Magdalena Švecová, program vybral dramaturg Opery ND Beno Blachut a videa natočil italský kameraman Marco Chiodi.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků