Hlavní obsah
Tereza Ramba se lvem. Foto: Lenka Hatašová

Podívejte se na okamžiky štěstí. Do tváří oceněných filmařů

Součástí 28. ročníku Českých lvů je také výstava fotografií Lenky Hatašové. K vidění je na pražském Palachově náměstí. Fotografka v nich zachytila chvíle štěstí oceněných tvůrců, kteří si krátce před pořízením snímků převzali ocenění za svou práci.

Tereza Ramba se lvem. Foto: Lenka Hatašová
Podívejte se na okamžiky štěstí. Do tváří oceněných filmařů

„Portrétovat držitele Českého lva bezprostředně poté, co se dozvědí, že tuto prestižní cenu získali, je pro mě fascinující okamžik. Na vytvoření snímku mám vždy ve svém improvizovaném ateliéru v zákulisí ceremoniálu jen několik málo minut, ale ani tak se nebojím experimentovat se světlem. I tady je mým záměrem vtisknout portrétům svůj rukopis,“ říká autorka portrétů.

S ohledem na protipandemická opatření je unikátní kolekce velkoformátových fotografií i jednou z velmi mála výstav volně přístupných veřejnosti.

Václav Marhoul se lvy.

Foto: Lenka Hatašová

Filmové fanoušky i kolemjdoucí tak zaujme Tereza Ramba, koupající se obrazně v odlescích vzácné trofeje, Klára Melíšková, hledící zblízka do třpytu skleněné sošky s vědoucím úsměvem, nebo pohled Jiřího Schmitzera, který jako by mířil do vzpomínek, zatímco Václav Marhoul drží své tři lvy pevně v rukou s rozhodností přísného, leč také laskavého režiséra.

Fotografka Lenka Hatašová

Foto: Lenka Hatašová

Lenka Hatašová bude oceněné fotit i letos, tedy už tuto sobotu 6. března, kdy slavnostní ceremoniál proběhne. Na pořízení snímků má vymezené přesně tři minuty.

Výstava před pražským Rudolfinem.

Foto: ČFTA

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků