A protože jde o kabaret, ve kterém nesmí chybět hudba včetně rozverných písniček, autorské trio doplňuje i hudební skladatel, autor skladeb i textů k nim Karel Cón. Kabaret si mimo jiné dělá legraci i z některých otřepaných vlastností našeho národa. Vždyť přece všichni víme, že nejdůležitější je, že nám chutná a máme dobré pivo.

„Nechtěl bych, aby bylo představení chápáno jako parodie současné politické scény, protože ta je parodií sama o sobě takovou, že to žádný autor nemůže líp vymyslet. Představení nebude ani učebnicí dějepisu, byť se v něm známé postavy z našich dějin objeví. A je taky fakt, že některé letopočty s osmičkou na konci jsme si jednoduše vymysleli sami. Třeba ten, kdy se praotec Čech stal majitelem naší země zaslíbené,“ uvedl k představení Stanislav Slovák, který se ujal i režie. V představení, jehož název je i symbolikou toho, do jakých smyček nás osmičky často dostaly, vystupují mimo praotce Čecha i Bůh, Ďábel T.G. Masaryk, Přemysl, Libuše, Karel IV. a další významní obyvatelé země. Jedinou ženou mezi mužskými postavami je Libuše či Vesna v podání Radky Coufalové.

Šotkovský, Štěpán a Slovák (zleva) mají jako spoluautoři už na svém kontě několik skvělých parodií, z nichž nejúspěšnější dosud je hudební komedie Bítls, která se stále hraje a je pořád vyprodaná.

Šotkovský, Štěpán a Slovák (zleva) mají jako spoluautoři už na svém kontě několik skvělých parodií, z nichž nejúspěšnější dosud je hudební komedie Bítls, která se stále hraje a je pořád vyprodaná.

FOTO: PRÁVO - Miroslav Homola

Představením, které slibuje satirický humor, provází celým dějem dvojice hlavních postav, což jsou Čeněk Udavač a Marek Zatýkal, které zahrají Michal Isteník a Petr Štěpán. A zřejmě aby té recese nebylo málo, číslo osm je pro něj charakteristické i z jiného pohledu. V hlavních rolích v něm totiž vystupuje osm herců, orchestr tvoří osm muzikantů a kabaret je osmým autorským dítětem zmíněné trojice. Jedinečnost představení je i v tom, že hlas vypravěče k němu propůjčil údajně s velkou radostí legendární herec Viktor Preiss, který už s hereckou kariérou skončil. „V Praze ho už diváci tedy neuvidí, ale v Brně ho mohou slyšet,“ pyšní se režisér. O kostýmy se postarala Andrea Kučerová a významnou roli v inscenaci budou mít i projekce, které jsou dílem scénografického kouzelníka Petra Hlouška. A i když se autoři podle vlastních slov už při psaní náramně bavili, počítají i s tím, že se najdou diváci, kteří se bavit nebudou vůbec.