Hlavní obsah
Ukradené housle Foto: Policie ČR

Zloděj v Ostravě ukradl přes 200 let staré mistrovské housle

Troje housle v celkové hodnotě bezmála 150 tisíc korun ukradl dosud neznámý pachatel z houslařského ateliéru v Ostravě. Majitel krádež oznámil v úterý, policie po zloději nyní pátrá.

Ukradené housle Foto: Policie ČR
Zloděj v Ostravě ukradl přes 200 let staré mistrovské housle

Kromě houslí zloděj ukradl i nářadí, například dláta a nože. „Policisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Asi nejvzácnějším ukradeným nástrojem byly mistrovské housle roku výroby 1792, jehož pravděpodobným autorem byl Jan Kryštof Rauch. Další mistrovský nástroj byl z roku 1934 z dílny chrudimského houslaře Ladislava Prokopa. Nejmladším odcizeným kusem jsou housle manufakturní výroby z roku 1994, pocházející z učňovské dílny v Lubech u Chebu.

Není vyloučeno, že pachatel se bude snažit nástroje zpeněžit například v zastavárně. „Jakékoliv informace k tomuto skutku přijmeme na telefonu 974 725 651,“ dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků