Hlavní obsah

Žena střelce měla spory se sousedy, muž zůstával spíš v pozadí

Sousedé muže, který v úterý zastřelil v Uherském Brodu osm lidí, o něm hovoří jako o nenápadném člověku, který příliš nevycházel. Výraznější byla podle nich manželka, která měla s okolím slovní konflikty. Žena byla v úterý večer převezena na psychiatrii, dům zůstává pod dozorem policie.

Žena střelce měla spory se sousedy, muž zůstával spíš v pozadí

„Spíš jeho manželka dělala problémy a slovně napadala sousedy,” popsala soužití Alena Fýbrová, podle níž muž v takovýchto okamžicích zůstával v pozadí a nijak se neprojevoval. Žena například často křičela na ulici nebo plivala po kolemjdoucích.

Sousedé proto s napětím očekávali, jak dopadne policejní zásah v bytě, kde muž se svou ženou bydlel. K němu se policisté rozhodli pozdě večer poté, co je žena odmítala do bytu vpustit.

„Zásah proběhl za účasti lékaře, který přímo na místě vyhodnotil zdravotní stav ženy a rozhodl o jejím umístění do psychiatrické léčebny,“ informoval ve středu mluvčí Krajského ředitelství policie ČR ve Zlíně Pavel Benedikt Stránský.

Zásahové komando proniklo do domu v Javořinské ulici zezadu od zahrady bez jediného výstřelu. Dům již od odpoledne policisté hlídali, žena nechtěla dovnitř nikoho pustit, dokud se nevrátí její manžel.

Manželku střelce z Uherského Brodu odvezli zdravotníci

Video: Aleš Fuksa, Právo

„V domě budou probíhat další procesní úkony, a proto zůstává pod kontrolou policie,“ uvedl mluvčí. Dotaz, zda již v místě proběhla domovní prohlídka, nechtěl Stránský komentovat.

„S ohledem na taktiku vyšetřování nebudeme komentovat, jaké jednotlivé kroky bude policie na místě provádět.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků