Hlavní obsah
 

Vlak projel u Prahy na červenou. Zavřené závory pak řidiči objížděli

Osobní vlak projel v neděli na červenou na jednokolejné trati u Prahy. Vjel do cesty připravené pro rychlík, nikomu se naštěstí nic nestalo. Na uzavřeném přejezdu nedaleko události pak netrpěliví řidiči objížděli závory.

 
Vlak projel u Prahy na červenou. Zavřené závory pak řidiči objížděli

Vlak projel návěstidlo u obce Měšice po druhé hodině odpoledne. „Osobní vlak jedoucí z Prahy Masarykova nádraží do Mladé Boleslavi projel návěstidlo se signálem stůj a vjel do připravené vlakové cesty pro rychlík jedoucí z Tanvaldu do Prahy,“ řekl Novinkám mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle něj se celá událost obešla bez zranění a škod. Trať byla uzavřena asi 2,5 hodiny a šetření okolností si převzali pracovníci Správy železnic.

Podle agentury Aktu odstavené vlaky zapříčinily, že na železničním přejezdu ve Zloníně byly asi hodinu sklopené závory a auta nemohla projíždět. Někteří řidiči to vyřešili po svém a projeli mezi závorami. Agentura uvedla, že takto projelo přejezd asi osm aut.

Policie přijala na tísňovou linku oznámení o chování řidičů. „Na místo vyjela hlídka, která však už žádné takové jednání nezaznamenala. Na místě pak zůstala do doby, než byl provoz obnoven,“ uvedla mluvčí policie Eva Hašlová.

Osobní vlak projel na červenou.

Foto: Aktu.cz

Někteří řidiči projížděli na červenou.

Foto: Aktu.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků